Vali Lekesiz'den Gülbol Yakma Resim Atölyesi'ne ziyaret

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yakma resim sanatçıları Zeynep-Naim Gülbol çiftine ait, ''Gülbol Yakma Resim Atölyesi-Sanat Galerisi''ni ziyaret etti.
Vali Lekesiz'den Gülbol Yakma Resim Atölyesi'ne ziyaret
 Kurtuluş Caddesi üzerinde eski bir Antakya evini restore ederek açtıkları galeri-atölyede birlikte çalışan çiftin sanat yolculuğu hakkında bilgi alan Lekesiz, galerinin duvarlarını süsleyen birbirinden güzel resimler eserler hakkında sanatçılardan bilgi aldı.
     Lekesiz, gerek Hatay Günleri'nde gerekse diğer etkinliklerde ilin tanıtımına katkı sağlayan çifte teşekkür ederek, atölyede yakma tekniğiyle resim yapmayı denedi.

     Zeynep ve Naim Gülbol çifti de, Vali Lekesiz'in ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek, çocukları Deniz ve Ahmet'in de katkılarıyla ailece yaptıkları resimlerle kenti en iyi şekilde tanıtmaya özen gösterdiklerini ifade ettiler.
     Sanatçılar, ahşap yüzeylerin kızgın metal bir kalemle yakılarak çeşitli motiflere bezenmesi işleminde kullanılan bir dekoratif sanat tekniği olan yakma resimde, portrenin yanı sıra, köy yaşamı, Hatay'ın tarihi ve kültürel değerleri, yöresel kıyafetli insanlar gibi konuları başarıyla işlediği belirtildi.