VALİ LEKESİZ'DEN İFTAR YEMEĞİ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, İl Genel Meclisi Başkan ve üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ile genel sekreterlik müdürleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.
VALİ LEKESİZ'DEN İFTAR YEMEĞİ
 Lekesiz, yemek sonrasında yaptığı konuşmada, huzurun, sevginin, hoşgörünün, barışın başkenti Hatay'da Ramazan'ın büyük bir güzellikle yaşandığını belirtti.
     Ramazan'ın insanların yanı başındaki komşusunu hatırladığı, katılaşmış kalplerin yumuşadığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye çıktığını ifade eden Lekesiz,''İlimizde Ramazan ayı, varlık amacına da uygun olarak insanlığın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın çok asil örneklerinin sergilendiği güzellikle ve coşkuyla geçiyor. Bunda katkısı olan tüm resmi kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize, hayırseverlere teşekkür ediyorum.
 Ramazan ayınızı tebrik ediyor, yaklaşan bayramınızı da kutluyorum'' dedi.
       
     Lekesiz, İl Özel İdaresi olarak büyük bir sorumluluk içerisinde halka hizmet etmeye çalıştıklarını, İl Özel İdarelerinin artık dün olduğundan çok daha farklı bir şekilde hayatın her alanına dair hizmet veren çok dinamik ve en önde gelen aktörlerin başında yer aldığını kaydetti.
     Bu yıl Hatay genelindeki proje sayısının 969 olduğunu, projelerin yapılması, kaynağının temini, ihalelerinin yapılması, şartnamesi, denetimi, takibi gibi işlerin ciddi ve zor işler olduğunu ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Projelerimizin 600 adeti bitti. 326'sı devam ediyor ve en geç yıl sonuna kadar bitmiş olacaktır. Sözleşme aşamasında 5, ihale aşamasında 27 adette projemiz var. Kış geldiğinde ve okullar açıldığında bitmeyen okul inşaatı,içme suyu ve yola tahammülüm yok. Göreve başladığım günlerde ilgililerle toplantı yaparak söz konusu işleri bir esasa bağladık''

     İldeki çarpık yapılaşmadan ve mevsimlik işçilerin durumundan da söz eden Lekesiz, bu konularda yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi verdi.
     İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen ise, iftar yemeğinin düzenlenmesinden dolayı Lekesiz'e teşekkür etti.