VALİ LEKESİZ'DEN KIRIKHAN ESNAFINA ZİYARET

Kaymakamlar toplantısı dolayısı ile Kırıkhan ilçesine giden Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, toplantı öncesinde ilçe esnafına ziyarette bulundu.
VALİ LEKESİZ'DEN KIRIKHAN ESNAFINA ZİYARET
 Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, her ay farklı bir ilçede düzenlediği toplantılarda, ilçenin sorunlarını yerinde görerek ilgililerle görüş alışverişinde bulunan, sorunlara çözüm üretmek için gerekli çalışmaları başlatan Vali Lekesiz'in bu ay Kırıkhan ilçesini ziyaret ettiği belirtildi.
     Esnafın kendilerine iletmek istedikleri talepleri ve sorunları dinleyerek yasalar ve imkanlar çerçevesinde çözüm üretmeye çalıştıklarını da kaydeden Lekesiz, resmi kurum ve kuruluşlarla ilgili taleplerin iş ve işlerde aksayan hususlar var ise bunları da paylaşmak istediklerini, sorunların yapıcı bir üslupla dile getirmekte büyük yarar olduğunu düşündüğünü ifade etti.

     Lekesiz, ilçede titizlikle yürütülen okul öncesi eğitim konusuna da değinerek şunları kaydetti:
     ''İnsanların öğrendiklerinin yüzde 85'ini, 0-6 yaş aralığında öğreniyorlar. O halde bu yaş aralığı ihmal edilemeyecek bir yaş aralığıdır. Bu konuya başta Valiliğimiz olmak üzere tüm ilçelerde Kaymakamlarımız büyük bir önem veriyor. Ortaya koyduğumuz çalışma ve çabanın neticesinde, 2009 yılında okul öncesi eğitimi okullaşma oranı bakımından 81 il arasında 67. sırada olan ilimiz, 2011 yılında 5 yaşta birinci, genelde ise ikinci sıraya yükseldi.''
     İlçe esnafı da Vali Lekesiz'in ziyaretinden ve yakın ilgisinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek Lekesiz'e teşekkür ettiler.
     Özellikle eğitim ve sağlık alanında İlçede yürütülen çalışmaların memnuniyet verici olduğunu dile getiren esnaf, resmi kurumlarda vatandaşların iş ve işlemlerinin kolaylaştığını, okul öncesi eğitimin yaygınlaşmasının ise piyasada ciddi bir canlanma sağladığını ve esnafı olumlu etkilediğini kaydettiler.