VALİ LEKESİZ'DEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR

- Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, şehit ve gazi ailelerinin sorunlarını ve isteklerini gidermek için bünyelerinde büro oluşturduklarını söyledi.
VALİ LEKESİZ'DEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR
  İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'nun duasıyla başlayan etkinlik, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in mesajıyla devam etti.
     Lekesiz, Şehir Kulübü'nde şehit ve gazi ailelerine verdiği iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, vatan için canını veren, şehit düşen ve gazi olan kişileri asla unutmayacaklarını kaydetti.
          
     Tüm ilçelerde de aynı etkinliğin yapıldığına dikkati çeken Lekesiz, Türk asker ve diğer görevlilerin tarih boyunca destan yazdığını, bağımsızlık ve özgürlüğünden hiçbir dönemde taviz vermediğini belirterek, '' Şehit ve gazi aileleri için valilik bünyesinde büro oluşturduk. Yakın zamanda da şube müdürü atayarak şehit ve gazi ailelerine daha çok katkı sağlayacağız. Bu uğurda canını feda eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlere rahmet, gazilere de sağlık temenni ediyorum'' dedi.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, şehitlerin emanetine her zaman sahip çıkacaklarını belirterek herkesin Kadir Gecesi'ni kutladı.

     Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, göreve geldiği günden bu yana kendilerinin her sorununun çözümüne destek olan Vali Lekesiz ve diğer yetkililere teşekkür etti.
     Etkinliğe, AK Parti Milletvekili Adem Yeşildal, CHP Milletvekili Hasan Akgöl, MHP Milletvekili Şefik Çirkin, Garnizon Komutanı Mehmet Semih Erdoğan, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Baro Başkanı Sinan Akgöl, AK Parti İl Başkanı İsmail Kimyeci, diğer yetkililer ve şehit gazi yakınları katıldı.