Vali Lekesiz’den SMMMO’ya İade-i Ziyaret

 ValiLekesiz, Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMMO) Odası Başkanı Abdullah Korkmaz ve yönetim kurulu üyelerine iade-i ziyarette bulundu.
Vali Lekesiz’den SMMMO’ya İade-i Ziyaret
Başkan ve üyelere görevlerinde başarılar dileyen Lekesiz, odaların önemine değindi. Lekesiz, ‘Odaların görevleri, yetkileri, sorumlulukları dünkü gibi kolay değil. Bir yandan zorluklar içeriyor, bir yandan kim hangi görevi icra ederse etsin herkesin profesyonel olmasını gerektiriyor.’ dedi.Günümüz dünyasında artık herkesin profesyonelce düşünmek zorunda olduğuna vurgu yapan Lekesiz, ‘Eskiden bir esnaf,  tüccar, üretici kendisinin aynı zamanda patronuydu, işyeri sahibiydi, işçisiydi, muhasebecisiydi.
 
Her geçen gün daha karmaşıklaşan bir dünyada yaşıyoruz. Türkiye de bu dünyaya ayak uydurmak ve oyundan düşmemek için mevzuatını, yapısını, yönetim unsurlarını yeniden ele aldı. Yenilmemek için yenilenmek gerek. Bunlar da bir şekilde esnafa, tüccara, iş dünyasına yansıyor. Hemşehrilerimizin de dünyayı doğru okuyabilmeleri, iş planlarını buna göre kurgulamaları da fevkalade önemli. Onlara bu konuda eğitimler vermek de ayrıca büyük önem taşıyor. Burada da sizlere önemli görevler düşüyor.’ şeklinde konuştu.SMMMO Başkanı Abdullah Korkmaz da ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek odanın çalışmaları hakkında bilgi verdi.