Vali Lekesiz'in köy ziyaretleri

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Hisarcık Köyü'ne 1 milyon 200 bin TL'ye mal olacak sulama göleti yapılacağını belirtti.
Vali Lekesiz'in köy ziyaretleri
Lekesiz, Hisarcık köyüne giderek köy sakinleriyle bir araya gelerek, köy odasında vatandaşlarla sohbet etti ve öğle yemeği yedi.
     Yaklaşık 800 kişilik bir nüfusa sahip köyün sakinlerinin dayanışma, birlik ve beraberliğinin takdire değer olduğunu ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Köyünüzde 1 milyon 200 bin TL'ye mal olacak sulama göleti yapılıyor. Köyde basınçlı sulama sistemi dediğimiz damla sulama sistemine de geçilecek. Hep birlikte yaptığımız Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Plan çerçevesinde köyümüze hangi ürünleri önerdiysek o ürünlerin üretimi ve sulanması, dolayısıyla çiftçimizin, köyümüzün ve ilimizin kazanması için hep beraber çaba sarf ediyoruz. Tüm çalışmalarımız şimdiden köyümüze hayırlı olsun'' diye konuştu.
 
     Vali Lekesiz, daha sonra köy sakinlerinin sorun ve taleplerini dinleyerek, ilgilenilmesi ve çözümü konusunda ilgili kurum amirlerine talimat verdi. Ziyarete Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muhittin Şahin, İl Mahalli İdareler Müdürü Lütfü Şaklar, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bestami Zabun, TEDAŞ İl Müdürü İlhan Karabulut, SHÇEK İl Müdürü Mevlüt Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Özden Mısırlıoğlu, Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı katıldı. 
    
Vali Lekesiz'in köy ziyaretleri haberi 26 Ekim 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  129035 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle