Vali Lekesiz'in yeni yıl mesajı

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, ''2011 yılını acı ve tatlı hatıralarıyla geride bırakırken, içimizdeki büyük umutlar, beklentiler, coşku ve heyecanla hep beraber yeni bir yıla giriyoruz'' dedi.
Vali Lekesiz'in yeni yıl mesajı
 Lekesiz, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajında, şu ifadelere yer verdi:
     ''Her yeni yıl, yeni bir başlangıçtır. Yeni umutları ve beklentileri de beraberinde getirmektedir. 2011 yılını acı ve tatlı hatıralarıyla geride bırakırken, içimizdeki büyük umutlar, beklentiler, coşku ve heyecanla hep beraber yeni bir yıla giriyoruz. Fert ve millet olarak 2012 yılına dair beklenti ve umutlarımız ise ilimizin ve ülkemizin kalkınması, refahı, sükunu, huzuru, birliği ve dirliğidir. Yaptığımız her işte olduğu gibi, geride kalan bir yılın da muhasebesini yaparken, 2012 yılının en iyi şekilde geçmesi için hangi adımları atmamız gerektiğini düşünmeli, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirmeliyiz.''
     Hızla değişen dünya şartlarının yeni fırsatları da beraberinde getirdiğini belirten Lekesiz, yeni yılda, büyük Atatürk'ün hedef gösterdiği kalkınmış ve demokratik Türkiye idealini gerçekleştirmek, daha güçlü, daha müreffeh, daha çağdaş bir ülke olabilmek için şanlı tarihten aldıkları güç ve sorumlulukların bilincinde daha fazla çalışmak gerektiğini ifade etti.

     Lekesiz, Hataylılara hitaben de şunları kaydetti:
     ''Sevgi, barış ve hoşgörü ili Hatay'da yeni bir yılı daha sizlerle birlikte karşılamaktan dolayı fevkalade mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Son yıllarda ciddi bir kalkınma hamlesine giren ilimizi her anlamda daha da geliştirmek en büyük hedefimizdir. Yeni yılın ülkemize ve milletimize sağlık, mutluluk ve barış getireceğine, ülkemizin demokrasi ve hukuk kuralları çerçevesinde daha da gelişip, güçleneceğine olan inancımız tamdır. Milletçe, birlik ve beraberliğimizi koruyarak, karşı karşıya kaldığımız problemleri de milli yardımlaşma ve dayanışma içerisinde çözebileceğimiz ise mutlaktır.''
     Yeni yılın kente, ülkeye ve Hataylılara iyilik, güzellik getirmesini temenni eden Lekesiz, kentte görev yapan sivil, asker tüm kamu personelinin, özel sektör çalışanlarının, basın mensuplarının ve tüm vatandaşların yeni yılını kutlayarak, sağlık ve mutluluk getirmesi dileğinde bulundu.