Vali Topaca ALİYAD Başkanı Eskiocak’ı Ziyaret Etti

Vali  Ercan Topaca, Gadir Hum Bayramı dolayısıyla Alevi İslam İnancını Yaşatma Derneği (ALİYAD) Onursal Başkanı Nasrettin Eskiocak’ı ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
Vali Topaca ALİYAD Başkanı Eskiocak’ı Ziyaret Etti
Gerçekleşen ziyarette konuşan  Ercan Topaca: “Öncelikle bayramınızı tebrik ediyorum. İnşallah hepimiz için hayırlara ve güzel günlere vesile olur. Bu bayram kentimizdeki ve ülkemizdeki kardeşliğe, muhabbete, sevgi ve saygıya vesile olacaktır. Bayramı sevgiyle karşılamak hepimizin boynunun borcudur. Bizim bayramımız sizin bayramınız, sizin bayramınız da bizim bayramımızdır. Netice itibariyle insanlar belli günleri, özellikli günleri diğer günlerden ayırabilir, Cenab-ı hak da ayırmış. Bu toplumların, bölgelerin durumuna göre özellikli günler olabilir. Burada da Gadir Hum Bayramı gerçekten bizim halkımızın önemli bir kısmı açısından sevinçli, gururlu, özellikli bir gün.” dedi.Bizim de bu günün dışında kalmamız o sevinci, o birlikteliği paylaşmamamız düşünülemez diyen Vali Topaca, “Vali olarak ben ve ekibim, bayram sevincinizi paylaşmak, ona ortak olmak istedik.
 
Sevinçler ne kadar çok paylaşılırsa o kadar büyür, bu maksatla buradayız. İnşallah bu kent binlerce yıl bu kadar çeşitli kültürü, değişik güzellikleri, farklılıkları bu güne kadar kavgasız gürültüsüz getirmiş birçok medeniyete, birçok inanca ev sahipliği yapmış bundan sonra da aynı şekilde yapması kavgasız, gürültüsüz, saygıyla, sevgiyle, muhabbetle, birbirimizle yardımlaşarak bu kültürü devam ettirmek hepimizin görevidir. Devlet olarak biz de inşallah bize düşen kısmından hep beraber tutacağız, geleceğe birlikte taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha ev sahibimiz olarak Nasrettin Bey’e çok teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Bayramlarını bir kez daha tebrik ediyorum. Güzel, hayırlı, huzurlu, barış dolu günlere vesile olmasını diliyorum.” diye konuştu.  Nasrettin Eskiocak da ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bu bayramda kendilerini yalnız bırakmayan Valimiz Topaca’ya teşekkür etti.Ziyarete Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal,Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr.H.Salih Güder, Defne Kaymakamı Hakkı Uzun, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit ve İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve diğer yetkililer katıldı.