VALİ TOPACA DAN İDDALARA CEVAP

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial,sans-serif; font-size:13.3333330154419px">Kocaeli Valisi olarak g&ouml;rev yaptığım d&ouml;nemde, Valilik Binası&#39;nın makam katı ve bazı b&ouml;l&uuml;mlerinde yapılan tadilat ile ilgili, Cumhuriyet Gazetesi&rsquo;nin 23.05.2015 tarihli n&uuml;shasında yer alan haberle ilgili olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi a&ccedil;ısından aşağıda belirtilen hususların, kamuoyu ile paylaşılmasına ihtiya&ccedil; duyulmuştur.</span>
VALİ TOPACA DAN İDDALARA CEVAP
1. ‘’ Vali Beyin altın kaplama tuvaleti. Hatay Valisi Topaca’nın Kocaeli’nde görev yaptığı dönemde tuvaletini altınla kaplattığı ortaya çıktı.’’ Başlıklı haberde yer alan hususlar; tamamıyla uydurma, iyi niyetli habercilik ilkeleri ile bağdaşmayan, çarpıtılmış ve şahsıma karşı yıpratıcı bir nitelik taşımaktadır.2. Haberde yer alan ‘’Altın kaplama çöp kovası, altın kaplama diş fırçalık, altın kaplama tuvalet kağıtlık, altın kaplama sabunluk, altın kaplama havluluk, altın kaplama tuvalet fırçalık, altın kaplama askılık’’ gibi ürünler inşaat malzemelerinin satıldığı her yapı market firmasında bulunan ve her çeşit inşaatta kullanılan malzeme çeşitlerindendir.Habere konu olan çöp sepeti, sabunluk ve havlu askılığı gibi ürünler krom madeninden yapılmıştır. Ürünlerin rengi ise,  ‘’altın sarısı’’dır.Cumhuriyet Gazetesi’nin haberinde çöp sepeti, havlu askılığı ve sabunluk gibi ürünler doğru ve objektif habercilik ilkelerine aykırı bir şekilde kelime oyunları ile çarpıtılarak altın veya altın kaplama olarak gösterilmeye çalışılmıştır.3. Habere konu olan Kocaeli Valilik Binası onarım işi, 2011 yılında yapılmıştır. Kocaeli İl Özel İdaresi’nin 2011 yılına ait hesap ve işlemleri Sayıştay Denetçileri ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri tarafından da denetlenmiş  ve iddia edilen hususlar tenkit konusu dahi edilmemiştir.Diğer taraftan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan bir başvuru üzerine dosya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından incelenerek, ‘’ Kovuşturmaya Yer Olmadığına’’ karar verilmiş ve bu konu hukuken kapanmıştır.4. Cumhuriyet Gazetesi’nin haberinde yer alan ürünlerin kullanıldığı bina, mayıs ayına kadar Kocaeli Valilik Hizmet Binası olarak kullanılmıştır. Kocaeli’nin en merkezi yerindeki binada yapılacak basit bir inceleme ile, bu malzemelerin altın olup olmadığının tespiti mümkün olmasına rağmen , hiçbir araştırma ve inceleme yapılmadan, yalan ve iftiralarla, şeref ve mesleki kariyerime ahlaksızca saldırı niteliğinde haber yapılmıştır. 5. Kişilik haklarımı ve mesleki kariyerimi yok etmeye yönelik olarak yalan ve iftira niteliğinde haber yapan sorumlular hakkında yasal yollara başvurarak hesap sorulacaktır.Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
 
                                                                                                                                 Ercan TOPACA
                                                                                                                                     Hatay Valisi 
VALİ TOPACA DAN İDDALARA CEVAP haberi 27 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2020 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle