Vali Topaca Koltuğunu Çocuklara Bıraktı

Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, makamını Ayşe Fitnat Hanım Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Zeynep Rana Yakar’a bıraktı.
Vali Topaca Koltuğunu Çocuklara Bıraktı
23 Nisan 2016 Cumartesi günü saat 09.00’da Valilik makamında gerçekleşen ve Milli Eğitim İl Müdürü Kemal Karahan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Valilik koltuğuna oturan Yakar, bu yıl 96.’sını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ederek Vali olarak üç talimatının olduğunu söyledi: “Bunlardan birincisi sınıf mevcutlarının yoğunluğunu azaltmak için geçen yıl uygulanan iç yönetmeliğin bu yıl da uygulanması ve her öğrencinin oturduğu bölgede okullara kayıt yaptırabilmesidir. İkinci talimatım, okullarda güvenlik önlemlerinin arttırılması ve son olarak da her okulda çocukların seviyelerine uygun kitaplardan oluşan bir kütüphane kurulması yönündedir.” dedi. 
Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca ise, Temsili Valinin tam da kendilerinin üzerinde durduğu, önemsediği noktalardan bahsettiğini ifade ederek bir ülke için en önemli varlığın çocuklar olduğunu belirtti ve misafirleri nezdinde tüm çocuklara şöyle seslendi: “Ülkemizin geleceği size emanet ve bu gelecek sizlerin omuzlarınızın üzerinde yükselecektir. Çok okursanız, çok çalışırsanız, hedeflerinizi büyük tutarsanız yarın temsilen değil gerçekten bu koltuklarda oturabilirsiniz. Geleceğin valisi, hakimi, doktoru sizsiniz. Zamanınız varken bunu en verimli şekilde değerlendirin. Vakit çok çabuk geçiyor. Bir de bakmışsınız üniversite sıralarındasınız.Ben bu vesileyle çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; ülkemize ve memleketimize huzur, barış, hayırlar ve güzellikler getirmesini diliyorum. ”dedi.Ziyaretin sonunda Vali Topaca, öğrencilere kitap ve çeşitli hediyeler vererek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.Ziyaretin ardından Vali Topaca, eşi Sevim Topaca Hanımefendi ile birlikte Antakya Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklere katılarak öğrencilerin coşkusuna ortak oldu.Öğrencilerin günler öncesinden hazırlanarak büyük bir heyecanla sundukları şiirler ve halk oyunları gösterisi sırasında ise aileler duygu dolu anlar yaşadı.
Vali Topaca Koltuğunu Çocuklara Bıraktı haberi 26 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine HATAY VALİLİĞİ adına Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  9745 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle