VALİ TOPACA NIN Kütüphane Haftası Mesajı

Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca Kütüphane Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Vali Topaca mesajında şu ifadelere yer verdi:
VALİ TOPACA NIN Kütüphane Haftası Mesajı
1964 yılından bu yana insanlarda okuma alışkanlığını geliştirmek ve kitap sevgisini aşılamak amacıyla her yıl Mart ayının son Pazartesi günü ile başlayan hafta, Kütüphane Haftası olarak kutlanmaktadır. Bilgi çağını yaşadığımız günümüzde bilginin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Çünkü toplumların geleceği çağdaş bilgilerle donatılmış, araştırmacı ve analitik düşünebilen nesillerden geçmektedir. Bilgiye ulaşmayı sağlayan yollardan biri de insanlara bilgi hazinelerinin kapılarını açan  kütüphanelerdir.Bireylerin dünyayı tanıma ve öğrenme arayışlarında ilk başvurduğu kaynak olmasının yanında, araştırma ve sentez yapma çabalarının temel aracı olan kitaplar, yaşam boyu öğrenme sürecinin de ayrılmaz bir parçasıdır. Bundan dolayıdır ki kütüphaneler de bir eğitim ve kültür kurumu olma niteliği ile toplumların yaşamında vazgeçilmez rol üstlenmektedir.  Bilişim çağının yaşandığı, internet kullanımının hızla yaygınlaştığı günümüzde kütüphanelerin özellikle çocuklar ve gençler tarafından kullanımını sürdürmek; yayınların güncelleştirilmesi, kitap çeşitliliğinin artırılması ve alt yapı eksikliklerinin giderilmesinin yanında okullar başta olmak üzere tüm kurumlar bünyesinde kütüphaneler oluşturmakla mümkündür. Bu çerçevede yapılacak tüm çalışmaların hedefi, bireyin araştırma, tanıma, öğrenme arayışlarına cevap veren kütüphaneleri birey ve toplum hayatında daha aktif hale getirmek olmalıdır. Bu vesileyle, eğitim hayatımızın vazgeçilmezi kitaplarla olan dostluğumuzu canlı tutarak çocuklarımıza da bu sevgiyi aşılamanın önemini yararını bir kez daha anımsatıyor, tüm kitap dostlarının 52. Kütüphane Haftası'nı kutlarken, en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
VALİ TOPACA NIN Kütüphane Haftası Mesajı haberi 29 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine tarafından  740 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.