VALİ TOPACA YA ZİYARET

AB Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Vincent –Guillaume Poupeau, Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.
VALİ TOPACA YA ZİYARET
Gerçekleşen ziyarette İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb. Turgay Aras ve İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ da hazır bulundu.Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, geçici koruma kapsamında ilimizde misafir edilen Suriye uyruklulara yönelik olarak Devletimizin yaptığı yardımlar ve bu yardımlarla ilgili olarak Avrupa Birliği tarafından yapılabilecek destekler ile ilgili karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “402 bin Suriyeli kardeşimize kucak açtık. Misafirlerimizin eğitim, sağlık, gıda ve barınma gibi temel insani ihtiyaçlarını Devletimizin imkanları ve hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay aracılığı ile yaptıkları yardımlar sayesinde karşılayarak onlara ev sahipliği yapmayı sürdürüyoruz. Hatay’ın hoşgörüsü de bunu gerektirirdi zaten. ”dedi.AB Delegasyonu Üyesi Poupeau ise Hatay’da bulunmaktan ve dostane karşılamadan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek Türkiyenin ve Hatay’ın insani anlamda sergilemiş olduğu bu engin misafirperverliğin tüm dünyaya örnek teşkil ettiğini söyledi.
VALİ TOPACA YA ZİYARET haberi 09 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine HATAY VALİLİĞİ adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  4225 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle