Vali Topaca’dan AGC YE Ziyaret..

Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca,  Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ne iade-i ziyarette bulundu.
Vali Topaca’dan AGC YE Ziyaret..
Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nin bulunduğu tarihi binanın tekrar kazandırılmasından memnuniyet duyduğunu belirten Sayın Topaca,“Hatay’ın altı da tarih üstü de tarih. Elinizi attığınız her yapı, her bina mutlaka bir tarihi değeri, geçmişi, derinliği olan bir yapı. Bunun kıymetini bilmek ve korumak durumundayız. Hatay bunları koruduğumuz sürece Hatay’dır. Hatay, bu tarihi dokuyu korumazsak kuru, derinliği olmayan, sığ bir şehir haline gelebilir. Onun için sorumluluk taşıyan herkesin bu tarihi dokunun korunması ve yaşatılması için sorumlu davranması gerektiğini düşünüyorum. Hatay’ın bir şehir olarak marka değeri bunlarla bir anlam ifade ediyor. Geçmişimizi, atalarımızın hatıralarını yansıtan yerin altındaki ve üstündeki bütün bu tarihi dokunun birlikte korunması, yaşatılması ve restore edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizim kentimizin asıl zenginliği budur. Biz de bu konuda Hatay Valiliği olarak üstümüze düşeni yapacağız.” dedi.Ziyaret vesilesi ile bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Sayın Topaca, “İnşallah bu gün sizler için hayırlara, başarılara ve güzel günlere vesile olur.” dedi.Basının bir kamu hizmeti yaptığını belirten Sayın Topaca, “Bu hizmetin özelliği de halkın doğru zamanında bilgilendirilmesine dayanıyor. Gerek devletin işleyişiyle ilgili gerek toplumdaki olaylarla ilgili gerekse kendisini ilgilendiren hususlarla ilgili ana bilgi kaynağı medya ve basındır. Buradan sağlıklı bir bilgiye ulaşılması ve doğru bir şekilde halka ulaştırılması son derece önemlidir. Bu boyutuyla kamu hizmetidir diyoruz zaten. Biz de bu sebepten dolayı basın mensubu arkadaşlara yardımcı olmak istiyoruz.
 
Bu amaçla düzenlemeler yapıldı, kanun çıkartıldı. Hem bu işi yapanları hem muhataplarını bağlayan yasalarımız var. Bunlara uygun bir şekilde bu işlerin yapılması gerekiyor. Bizde Hatay Valiliği olarak sorumluluğumuzu yapacağız.” dedi.Sınırın en iyi korunduğu ilin Hatay olduğunu belirten Sayın Topaca, “Burada görev yaptığım 3 ay içerisinde karadan ve denizden sınırları gezdim. Yerindeki karakollarımızı, insani yardım noktalarını, sınırın değişik noktalarını tamamen gezdim. Bu konuda Hatay’da devletimizin de politikası gereği yasadışı herhangi bir faaliyete, girişe, çıkışa, kaçakçılığa bizim izin vermemiz mümkün değil. Bu konuda tedbirlerimizi alıyoruz. Hatay’da 33 noktada girişleri ve çıkışları kontrol etmek, yasadışı bir faaliyetin olmasını engellemek maksadıyla 24 saat esasına göre kontroller yapıyoruz. Bazen bu tedbirleri daha da yoğunlaştırıyoruz. Ayrıca insani yardım noktalarının olduğunu belirten Sayın Topaca, “Hemen sınırın karşısında olan ve binlerce kişinin yaşadığı kamplar var. Oralara da günlük, devletimizin kontrolünde insani yardımlar geçiyor. Ayrıca sınır kapımızdan Suriye pasaportu taşıyan kişilerin de girişine, çıkışına belli şartlarda izin veriyoruz. Onun dışında Türk vatandaşlarının veya diğer üçüncü ülke vatandaşlarının karşı tarafta güvenlik olmadığı için geçişine izin vermiyoruz.” dedi.Ahmet Abdullahoğlu iseAntakya Gazeteciler Cemiyeti olarak ziyaretten dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek Sayın Topaca’ya görevlerinde başarılar diledi.
Vali Topaca’dan AGC YE Ziyaret.. haberi 20 Ocak 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  16365 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle