VALİ TOPACI İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı

Milli mücadelemizin zaferini ve milletimizin bağımsızlığını en güzel duygularla ifade eden İstiklâl Marşı’mızın kabul edilişinin 94’üncü yıl dönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.
VALİ TOPACI İstiklal Marşı’nın Kabulü Mesajı
İstiklal Marşı, milletimizin tarih sahnesindeki yeniden şahlanışının parlak bir anıtıdır. Değerli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Milli Mücadele sırasında kaleme aldığı dizeler, milletimizin eşsiz mücadele azmini ve cesaretini adeta ölümsüzleştirmiştir. Mehmet Akif’in deyimiyle 'Türk Milleti’nin Eseri' olan İstiklal Marşımızın anlam ve önemini geleceğin teminatı olan genç nesillere anlatmalıyız. Vatan ve millet sevgisini canından aziz bilen nesiller yetiştirerek ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyen Mehmet Akif’in duasına iştirak etmiş oluruz. 
Kahraman ordumuza ithafen yazılan ve Milli Mücadele’yi her zerremize hissettiren İstiklal Marşımız, milletimizin içindeki vatan sevgisine ve bağımsızlığa duyduğu tutkunun ifadesidir. Bizler, bugün bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşıyor, büyük hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyorsak, bunu İstiklâl Marşı’nı yazdıran ruha, canı pahasına bu toprakları vatan yapan ve koruyan ecdadımıza borçluyuz.Bu duygu ve düşüncelerle İstiklâl Marşı’mızın Türkiye Büyük Meclisi’nde kabulünün 94. yılı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ölümsüz şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, vatan uğruna şehit ve gazi olan kahramanlarımızı minnet ve şükranla anıyorum.