Vali Yardımcısı Akdoğan’a Veda Yemeği

Yaklaşık 16 aydır Hatay Vali Yardımcısı olarak görev yapan ve yaş haddinden emekli olan Vali Yardımcımız Sayın Mustafa Akdoğan için, Vali Lekesiz tarafından veda yemeği verildi.
Vali Yardımcısı Akdoğan’a Veda Yemeği
 Şehir Kulübü’nde verilen yemekte konuşan Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz, insanımıza verdiği hizmetlerden dolayı Akdoğan’a teşekkür etti. Yaşam gibi görevlerin de bir sonu olduğunu, önemli olanın ise; onurlu bir görev icra edip sağlık ve sıhhat içerisinde emekli olabilmek ve sağlıklı bir yaşam sürmek olduğunu ifade eden Vali Lekesiz, ‘Sayın Akdoğan da, 40 yıllık görev süresi içerisinde ülkemizin dört bir yanında eğitimde, tarımda, turizmde, sağlıkta, güvenlikte ve bunun gibi her konuda Anadolu insanına hizmet ederek gelmeni nonurunu ve bunun sonucundaki bahtiyarlığı yaşıyor. İnsanımıza verdiği hizmetlerden dolayı kendisine, eşi Hanımefendiye ve aile bireylerine Hataylılar ve Devletim adına teşekkür ederim.’dedi. Vali Yardımcısı Kadim Doğan ise, Akdoğan’ın mesleğe Kaymakam Adayı olarak ilk defaHatay’da başladığını, emekliliğin de aynı ilden kısmet olduğunu ifade ederek, ‘Biz Mülki İdare Amirleri görev yaptığımız yerlerden ayrıldıktan sonra bir hoş sada bırakmışsak bizim için yeterlidir ve övünç kaynağıdır. İnşallah hepimiz sağlık ve sıhhat içinde bu günleri görürüz.’ dedi. 
Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik ise, mesleklerinin çok zor ve meşakkatli ancak bir o kadar da gurur verici olduğunu ifade ederek, ‘Bu ülkenin her karesinde, her dikilmiş ağacının altında bir mülki idare amirinin emeği ve alın teri var, bunainanıyorum. Kıymetli büyüklerimizden edindiğimiz birikimlerimizle bu bayrağıbizden sonra gelecek arkadaşlarımıza onurumuzla devretmeyi Allah bize de nasipetsin.’ dedi.- 
Vali Yardımcısı  Mustafa Akdoğan ise, böylesine anlamlı bir veda buluşmasındandolayı Vali Lekesiz’e ve davetlilere teşekkür ederek, ‘Hatay’daki görev süremiçerisinde bana verilen değer, dostluklar ve yakınlıklar için başta Sayın Valimiz olmak üzere hepinize çok teşekkür ederim.’dedi.
 Konuşmaların ardından Valimiz Sayın Lekesiz, Vali Yardımcımız Akdoğan’a, Hanımefendi Sayın Zehra Lekesiz de Vali Yardımcımızın eşi hanımefendiye günün anısına hediye verdi.