VALİLİK TEN BASIN AÇIKLAMASI

Bazı basın yayın organlarının 25 Eylül 2013 Çarşamba günü yayınlanan nüshalarında “Suç İşleyenler Korunuyor mu?” başlıklı haberde gündeme getirilen iddialar üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duyulmuştur.
VALİLİK TEN BASIN AÇIKLAMASI

13 Eylül 2013 Cuma günü saat 01.10 sıralarında ilimiz Merkez İlçesi Kanatlı Mahallesi Kanatlı Caddesi üzerinde meydana gelen olay ile ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde;Suriye’de yaşanan iç karışıklık nedeni ile ülkemize pasaport ile giriş yaparak, Güzelburç Beldesi’ndeki bir adreste ikamet eden Suriye uyruklu M.G. ve A.G. isimli iki kardeş ile ilimiz nüfusuna kayıtlı Serinyol Beldesi’nde ikamet eden maktül Y.S., yemek yemek üzere bir köftecide buluşmuşlardır. İddialara göre A.G.’nin Suriyeli olan kız arkadaşına, öldürülen Y.S’nin ilgi duyduğu gerekçesi ile aralarında münakaşa çıkmıştır. Çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşmüş ve çıkan kavgada iki kardeşin Y.S.’yi karın bölgesi ile boyun kısmından kesici aletle yaraladıkları belirlenmiştir.Olayda yaralanan Y.S. isimli şahıs, olay anında yanında bulunan yine Suriye uyruklu olan arkadaşları D.G. ve B.K. tarafından Antakya Devlet Hastanesi’ne özel araç ile götürülmüş, ancak şahıs hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.Olayla ilgili olarak güvenlik birimlerimiz, Cumhuriyet Savcısı’ndan alınan talimat doğrultusunda Suriye uyruklu M.G. ve A.G. isimli şahısları gözaltına almış, yapılan tahkikat sonucunda şahıslar, 14 Eylül 2013 günü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulmuştur.Olay anında suç mahallinde bulunan ve maktul Y.S.’nin arkadaşı olan Suriye uyruklu D.G. ile B.K. isimli şahıslar, Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne teslim edilmiş ve her iki şahıs gerekli işlemler sonrası sınır dışı edilmişlerdir.Dolayısı ile haberde iddia edildiği şekli ile kimsenin suç işleme özgürlüğü bulunmadığı gibi, suç işleyen kim olursa olsun işlenen her suçun takibi titizlikle yapılarak, güvenlik birimlerimiz ve adli makamlar tarafından gereği yerine getirilmektedir.

VALİLİK TEN BASIN AÇIKLAMASI haberi 25 Eyl 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  69940 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle