VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI

Bazı gazeteler ve sosyal medyada yer alan, Altınözü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan cinsel istismar haberi ile ilgili olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek için aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI
Altınözü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü 13 yaş ve üzeri 47 engelli erkek vatandaşımıza hizmet veren bir kuruluştur. Kuruluş bünyesinde korunma ve bakım altında bulunan 1998 doğumlu M.K. isimli engellinin, 16 Haziran 2016 tarihinde aynı birimde hizmet alan 1995 doğumlu engelli E.K. tarafından cinsel istismara uğradığı anlaşılmıştır. Konu aynı gün Cumhuriyet Savcılığına intikal ettirilerek soruşturma başlatılmıştır.  Gözaltına alınan engelli E.K. hakkında verilen adli rapor sonucunda cezai ehliyeti olması nedeniyle 17 Haziran 2016 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulmuştur.  
İdari yönden sorumluları tespit etmek üzere ayrıca soruşturma başlatılmış olup, incelemeler devam etmektedir. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
VALİLİKTEN BASIN AÇIKLAMASI haberi 22 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine HATAY VALİLİĞİ adına Hatay Altınözü muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  2435 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle