VALİLİKTEN PATLAYICI VE YANICI MADDE UYARISI

Hatay'da, görüntü kirliliğine neden olan, korku ve panik yaratan patlayıcı ve yanıcı maddelerin alım ve satımının yasaklandığı bildirildi.
VALİLİKTEN PATLAYICI VE YANICI MADDE UYARISI
  Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğüyle işbirliği içerisinde kentte huzur ve güven ortamının devamı amacıyla çalışıldığı belirtildi.
     Geçmiş yıllarda, yeni yıla girerken patlayıcı ve yanıcı maddelerin kullanımının arttığının ifade edildiği açıklamada, maddelerin alım satımı ile satış amaçlı iş yerinde bulundurulmasının yasaklandığı, aksi davranışta bulunanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesine göre, kullananlarla ilgili olarak da 36. maddesi uyarınca ceza işlemi uygulanacağı kaydedildi.
     Açıklamada, patlayıcı ve yanıcı maddeleri satan iş yerleri hakkında ilgili kanun maddesi gereğince 154, kullananlarla ilgili de 75 TL para cezası uygulanacağı bildirildi.
     Vatandaşların huzurlu bir yılbaşı geçirebilmesi amacıyla, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından önleyici ek tedbirlerin alındığı kaydedildi.