VALİMİZ LEKESİZ;HUZUREVİ SAKİNLERİ, KİMSESİZ ÇOCUKLAR A VERİLEN İFTAR YEMEĞİNDEYDİ

Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz, eşi Hanımefendi Zehra Lekesiz ile birlikte 19.08.2010 Perşembe akşamı Hatay Kız Yetiştirme Yurdu bahçesinde kimsesiz çocuklar ve huzurevi sakinleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

VALİMİZ LEKESİZ;HUZUREVİ SAKİNLERİ, KİMSESİZ ÇOCUKLAR A VERİLEN İFTAR YEMEĞİNDEYDİ
Yemeğe ayrıca Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Esabil Saylak, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Vedat Çolak, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Şerefettin Canda, Vali Yardımcısı Akgün Corav, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Gülen, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu ile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mevlüt Aydın katıldı.

        Duyguların yoğunlaştığı, sevginin, saygının, yardımlaşma, kaynaşma, dayanışma duygularının zirveye tırmandığı bir Ramazan ayını hep beraber coşku içerisinde yaşandığını belirtmesinin ardından yaptığı konuşmada Vali Lekesiz;

        “Bugün huzurevimizde kalan yaşlılarımızdan bir bölümü, yetiştirme yurdunda kalan öğrencilerimizden bir bölümü ve yuvada kalan çocuklarımızdan bir bölümü ile iftar etmek için bir araya geldik. Bugünkü iftarı bizlerle paylaşarak bu keyfi yaşattıkları için başta saygıdeğer yaşlılarımız olmak üzere çocuklarımıza ve gençlerimize çok teşekkür ederim. Diğer taraftan buraya gelerek, devletimize ve milletimize emanet olan değerli yaşlılarımızla, çocuklarımızla bu iftar programını paylaşan tüm değerli konuklarımıza içten teşekkürlerimi sunuyorum.

        Yaşlılarımız; kimisi işçi olarak, kimisi esnaf olarak, kimisi avukat olarak, kimisi çiftçi olarak değişik mesleklerde ülkeye hizmetlerini ettiler. Hepsi de kendi alanlarında ülkemize değerli hizmetler verdiler. Ülkemize hizmet etmek üzere değerli evlatlar yetiştirdiler. Hepsine sağlıklı, hayırlı ve huzurlu bir hayat diliyoruz. Hiç şüphesiz kendilerinden öğreneceğimiz çok şey var.

        Diğer taraftan gençlerimiz, devletimizin sağladığı imkânlar çerçevesinde çok iyi şartlarda, öğretmenlerimizin sevgisinde, himayesinde geleceğe hazırlanıyorlar. Gençlerimizden beklentimiz; yüksek ahlak sahibi, milli, manevi, ahlaki, kültürel değerlerimize sahip olarak iyi yetişmeleri, ülkemizi gelecekte daha iyi noktalara taşımak için bugünden daha iyi hazırlanmalarıdır. Hepinize sağlık ve huzur dolu günler diliyorum.” dedi.

        Kamuoyuna saygı ile duyurulur.