Valisi Ercan Topaca Ali Mursaloğlu’nu Ziyaret Etti

 Vali  Ercan Topaca Hatay Devleti Cumhurbaşkanı Merhum Tayfur Sökmen'in aile üyelerinden Ali Mursaloğlu’nu evinde ziyaret etti.
Valisi Ercan Topaca Ali Mursaloğlu’nu Ziyaret Etti
Ziyarete 121. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı ve Garnizon  Komutanı J. Kur. Alb. Erdem Özcan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ katıldı. Ali Mursaloğlu ve kardeşlerine iyi diklerini ileten
 
Sayın Topaca, “Hatay Cumhuriyeti’nin ilk ve tek Cumhurbaşkanı olan Tayfur Sökmen’i yeni nesle yeterince tanıtamıyoruz, genç kuşaklar bu konuda yeterli bilgi sahibi değiller. Büyük bir azim ve kararlılıkla verilen bu mücadelenin kahramanlarını gelecek kuşaklara aktarmak konusunda kararlıyız. Tayfur Sökmen ve arkadaşlarının verdiği mücadeleyi unutturmayacağız.” dedi. Merhum Cumhurbaşkanımız Tayfur Sökmen’i rahmetle andıklarını belirten Sayın Topaca, “Tayfur Sökmen’in manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz. Hatay’ın Türkiye ile kaynaşmasında merhumun çok büyük katkıları olmuştur.  Bu başarıdaki siyasi aklı gören ve bu önemli dehayı harekete geçiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Tayfur Sökmen’i rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.  Ziyaretin sonunda şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okundu ve Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından dua edildi.