VATİKAN DAN RAMAZAN MESAJI

ANTAKYA KATOLİK KİLİSESİ PEDERİ BERTOGLİ, VATİKAN'DAN GELEN VE BAZI MESAJLARIN YER ALDIĞI MEKTUBU HATAY MÜFTÜSÜ SİNANOĞLU'NA VERDİ
VATİKAN DAN RAMAZAN MESAJI
Antakya Katolik Kilisesi Pederi Domonico Bertogli, Vatikan tarafından gönderilen ve içerisinde Ramazan Bayramı mesajının yer aldığı mektubu Hatay Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'na verdi.
     Bertogli, Antakya Parkı'nda gerçekleşen bayramlaşma töreninde, Papalık Dinlerarası Diyalog Kurulu (PDDK) tarafından, farklı dinlere mensup inananlar arasında şiddeti ortadan kaldırmak için, ramazanın sona ermesi nedeniyle bir mesaj gönderildiğini söyledi.
     Bertogli daha sonra, mesajın yer aldığı mektubu Sinanoğlu'na verdi. Sinanoğlu da Bertogli'ye teşekkür etti.
     PDDK Başkanı Kardinal Jean Louis Tauran'ın imzasıyla yazılan mektupta, şu ifadelere de yer verildiği bildirildi:
     ''Ramazan'ı sona erdiren Ramazan Bayramı, barış, huzur ve sevinç dileklerini iletmesi için uygun bir fırsattır. Bu ay süresince dua etmeye, oruç tutmaya, muhtaç kişilere yardımda bulunmaya, ailevi ve dostluk bağlarınızı pekiştirmeye niyet ettiniz. Allah bu gayretleri ödüllendirmekten geri kalmaz. Başka dine mensup, özellikle de Hristiyan müminlerin, bu günlerde ruhsal yönden sizlere yakın olduklarını bilmekten mutluyum. Dostça buluşmalar ve kimi zaman dinsel nitelikli görüşmeler de bu yakınlığın bir kanıtıdır. Bu mesajın da fikirlerinize olumlu katkıda bulunabileceğini düşünmek, beni ayrıca mutlu ediyor.''
VATİKAN DAN RAMAZAN MESAJI haberi 10 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  61770 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle