Yapı Elemanları Maket Yarışması

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Elemanları Dersi kapsamında “Yapı Elemanları Maket Yarışması” düzenlendi.
Yapı Elemanları Maket Yarışması
Yarışma, Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinin ve öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşti.İnşaat Mühendisliğiöğrencileri tarafından yapılan Yapı Elemanları Maketleri, İnşaat Mühendisliği öğretim üyelerince oluşturulan juri tarafından estetik ve görsel açıdan değerlendirildi. Değerlendirmesi tamamlanan maketler bir puan tablosu oluşturularak sıralamaya alındı.Değerlendirme sürecinin sonunda, ilk olarak geçen yılki maket yarışmasında sırasıyla ilk üç sırayı paylaşanİnşaat Mühendisliği 3. Sınıf öğrencileri Alican Uçan (Geçmeli Kemer Maketi), Meltem Atasever (Tam Döner Merdiven Maketi) ve Tuğrul Pırlak’a(Sürme Kapı Maketi) Doç. Dr. Ercan Erdiş tarafından teşekkür belgesi ve plaketverildi.
 2013-2014Öğretim Yılı Yapı Elemanları Maket yarışmasında İnşaat Mühendisliği 2. Sınıf öğrencileri gruplar halinde yarıştığından dereceye giren gruplara ödülleri grup sözcülerine verildi. Bu yarışma sonucunda Karkas Yapı Maketi birinci, Ahşap Sıvacı İskelesi Maketi ikinci ve Kubbe Çatı Maketi üçüncü oldu. Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerini almak üzere sırasıyla grupları adına İnşaat Mühendisliği 2. Sınıf öğrencilerinden Selman Sis, Muhammed Kamran Ertanve Salih Can Aokkürsüye davet edildi. Bu yılki maket yarışmasında  ilk üç sırayı paylaşan gruplara teşekkür belgeleri ve plaketleri Yrd.Doç.Dr. Hilmi Coşkun tarafından verildi.İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün yarışmalarla ilgili yaptığı açıklamada ise, “Gerek Yapı Elemanları dersi kapsamında, gerekse Maket yarışması sırasında öğrencilerimizin gösterdiği gayret, özveri ve hassasiyetlerinden dolayı bölüm olarak teşekkürü bir borç biliriz.” denildi.