''YARDIMLAŞMANIN SİMGESİ OLAN BİR BAYRAMI DAHA KUTLAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ''

CHP Hatay Milletvekili Fuat Çay, ulus olarak kardeşlik, hoşgörü, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın simgesi olan bir bayramı daha kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi. 
''YARDIMLAŞMANIN SİMGESİ OLAN BİR BAYRAMI DAHA KUTLAMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ''
Çay, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, ulusun baskılara, saldırılara, tahriklere ve yönlendirmelere karşın birlik ve beraberliğinden asla ödün vermeyeceğini ifade etti.
     Çay, şöyle devam etti:
     ''Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü bir biçimde varlığını koruyacağına, laik devlet düzenimizin hukuk dışındaki güç odaklarının etkisi altına girmesine karşı kararlı bir şekilde mücadele edeceğine olan inancım tamdır. Toplum olarak, devlet düzeninin hukuk dışındaki güç odaklarının etkisi altına girmesine karşı kararlı bir şekilde mücadele etmemiz gerekmektedir. Ulus olarak kardeşlik, hoşgörü, birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın simgesi olan bir bayramı daha kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizde yaşanan tüm sorunların aşılması, kalkınmanın ve hakça paylaşımın gerçekleşmesi ve her günümüzün bayram mutluluğu içinde geçmesini diliyorum.''