YAŞLILAR HEYETİ BAŞKAN SAVAŞI ZİYARET ETTİ

Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle Huzurevi sakinleri,  Belediye Başkanı  Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundular.
YAŞLILAR HEYETİ BAŞKAN SAVAŞI ZİYARET ETTİ
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, nezaket ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 1 Ekim Dünya Yaşlılar gününü kutladı. Heyet adına konuşma yapan Huzurevi Derneği Başkanı Nazime Emir, Huzurevine Antakya Belediyesi olarak yapılan yardımlardan dolayı Başkan Savaş’a teşekkür etti. Başkan Savaş, geçmişine, anne ve babasına, yaşlı büyüklerine saygısı ve sevgisi olmayanların geleceğe ait beklentilerinin de olamayacağını ifade ederek, “ Geçmiş yılların birikimi ve tecrübesiyle bizlere yol gösteren, sonsuz sevgi ve sabırla bizleri yetiştiren yaşlılarımızı, acıma duygusuyla değil, bilgisi, deneyimi olan, bize tecrübeleri ile kılavuzluk edecek kişiler olarak görmeli ve ona göre saygıda kusur etmemeliyiz.
 Yaşlılık dönemi herkes tarafından saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir evredir. Onların toplum ile bütünleşmelerini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak, ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş bu insanlara şükran ifadesi olacaktır. Yaşlılarımız; tecrübeleri ve zaman içerisinde tanıklık ettikleri değerler ile genç kuşaklara ışık tutan hazinelerimizdir. Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek hepimizin görevidir. Yaşlılarımızı sadece belirli günlerde değil her zaman hatırlamayı, onlara saygıda kusur etmemeyi, her zaman hayır dualarını almayı ihmal etmemeli ve bugünlerimizi onlara borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız” dedi.

Başkan Savaş, ziyaret sonrasında konuk heyetle “Dünya Yaşlılar Günü” dolayısıyla günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.