YASTAYIZ İSYANDAYIZ

<p style="margin-left:0cm; margin-right:0cm; text-align:center"><strong><span style="color:#323232; font-family:arial,sans-serif; font-size:9.0pt">Uzman Doktor Kamil Furtun Samsun&rsquo;da silahlı saldırıda &ouml;ld&uuml;r&uuml;ld&uuml;.</span></strong>&nbsp;<strong><span style="color:#323232; font-family:arial,sans-serif">SADECE KATİLİN DEĞİL, AZMETTİRİCİLERİN DE BULUNMASINI İSTİYORUZ!</span></strong></p> <p style="margin-left:0cm; margin-right:0cm; text-align:center"><strong><span style="color:#323232; font-family:arial,sans-serif">YASTAYIZ / İSYANDAYIZ!</span></strong></p>
YASTAYIZ İSYANDAYIZ
Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun29.05.2015 Cuma günü silahlı bir saldırı sonucu öldürüldü.  Yüreğimiz acı ve öfke dolu. Meslektaşımızın görev yaptığı hastanede hunharca katledilmesini nefretle kınıyoruz.Bütün halkımıza, bütün hastalarımıza, hekimlere, sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya, bu gün, hastanelere, sağlık kurumlarına muayene olmak için değil,Sağlıkçılara destek olmak için gelmeye çağırıyoruz. 1 HAZİRAN 2015 PAZARTESİ GÜNÜ HASTANELERİMİZE GİRMİYORUZ!29 Mayıs 2015 tarihinde Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtun uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.Dr. Ersin Arslan ve diğer sağlık emekçileri gibi…Yastayız. Görev yaptığı hastanede hunharca katledildi Dr. Kamil Furtun. Gece gündüz demeden günün 24 saati insanların iyileştirilmesi için hizmet verdiği hastanede katledildi.Artık aramızda olmayacak, geride ailesini, mesai arkadaşlarını ve hastalarını bırakarak ayrıldı aramızdan.Oysa uyarmıştık,Sağlık Bakanı’nı ve AKP iktidarını…Sağlığı piyasalaştıran, sağlık çalışanlarını köleleştiren ve itibarsızlaştıran uygulama ve söylemlerinizden vazgeçin diye…Artık sağlıkta şiddet olağan bir hal almıştı.Her gün bir şiddet vakası ile karşı karşıya kalıyor ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere sağlık müdürlükleri ve hastane önlerinde eylem ve etkinlikler gerçekleştiriyorduk.Duysunlar diye sesimizi…Ama nafile…Çünkü onlar kendi iktidarlarını korumak için sağlık çalışanlarını korumasız bırakmaya niyetliydiler.Ve bir arkadaşımız daha görev yaptığı hastanede yaşamını yitirdi.Öfkeliyiz.Sadece katiller değil, azmettirenler ve önlem almayanlar da bu cinayetten sorumludur.Bir Daha Ölmemek ve hesap sormak için ;1 Haziran 2015 Pazartesi günü kamu sağlık kurumlarında HİZMET ÜRETMEYECEĞİZ.Sabah mesai başlangıcında hastane bahçelerinde toplanıp şiddete maruz kalarak yitirdiğimiz sağlık emekçileri için saygı duruşu, oturma eylemleri vb. gerçekleştireceğiz.Öğle saatlerinde ise hastane önlerinde, meydanlarda toplanıp basın açıklamaları ve yürüyüşler gerçekleştireceğiz.Halkımızı da, sağlıkta şiddete karşı sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz.Kamuoyuna saygı ile duyururuz.
HATAY TABİP ODASI,
SES HATAY ŞUBESİ,
TURK SAĞLIK SEN HATAY ŞUBESİ
BASK-HATAY ŞUBESİ
HATAY AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ
HATSAD
 
YASTAYIZ İSYANDAYIZ haberi 01 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  2135 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle