YAYLADAĞI BAŞKAN SAVAŞ’I BAĞRINA BASTI

Modern belediyecilik anlayışı ile Antakya’yı büyük bir köy görünümünden yeni bir mega kent havasına sokan CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmaları kapsamında Yayladağı ilçesine gitti.

YAYLADAĞI BAŞKAN SAVAŞ’I BAĞRINA BASTI
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu ve CHP Yayladağı İlçe Başkanı Nevzat Konca ile birlikte Yayladağı temaslarına ilçe seçim bürosunun açılışını gerçekleştirerek başlayan Başkan Savaş, çok sayıdaki Yayladağlı hemşerisi tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Türk bayraklarının yoğunlukta olduğu karşılamada sık sık “En büyük Başkan bizim Başkan ve Lütfü Savaş Hatay için Savaş” sloganları atılırken, açılış öncesinde konuşan Başkan Savaş, yapılan coşkulu karşılamadan dolayı hemşerilerine teşekkür etti.Hatay’ın birlik ve beraberlik içerisinde kalkınması adına göreve başladığı günden bu yana canla başla çalıştığını kaydeden Başkan Savaş, Hatay’ın geçtiği kritik dönemlerde kanaat önderliği görevini üstlenerek itidal ve sağduyuya yönelik binlerce toplantı yaptıklarını ifade etti. Başkan Savaş, izlenen Ortadoğu politikalarının olumsuz gölgesi altında yaşamaya mahkum edilen Hatay halkının, bu politikayı yürüten siyasilere gerekli cevabı 30 Mart’ta vereceğinden emin olduğunu söyledi. Seçim bürosu açılışının ardından, Yayladağlı esnaf hemşerilerini tek tek gezen Başkan Savaş, hemşerilerine bol ve hayırlı kazanç temennilerinde bulundu. Esnaf hemşerileri tarafından oldukça sıcak karşılanan Başkan Savaş, 30 Mart sonrası daha önce Antakya’da olduğu gibi hemşerilerini ayırt etmeksizin kucaklayarak tüm Hatay’ın Başkanı olacağından kimsenin şüphe etmediğini ifade etti.
Yayladağı MHP ilçe seçim bürosunu da ziyaret eden Başkan Savaş, burada büyük bir ilgiyle ağırlanırken, farklı siyasi partilerde olmanın Hatay’ın birlik ve beraberliğinin önüne geçemeyeceğinin altını çizdi. Gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sonrası Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı tarafından ağırlanan Başkan Savaş, geçtiğimiz günlerde açıkladığı büyük Hatay’ın mega projelerinde Yayladağı ile ilgili projelerin, yapılan uzun araştırmalar sonucunda ihtiyaçlar esas alınarak hazırlandığını söyledi.Yayladağı temasları ardından Antakya’ya gelen Başkan Savaş, birtakım gezi ve incelemeler münasebetiyle Hatay’a gelen CHP İzmir Milletvekili ve gazeteci Mustafa Balbay’ı çalışma ofisinde ağırladı. Araştırmacı Gazeteci Fatih Ertürk’ün de eşlik ettiği toplantıda Mustafa Balbay, Hatay’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Hatay’daki seçim atmosferi hakkında bilgiler de alan Mustafa Balbay, daha sonra katılımın en üst düzeyde olduğu HATMEK Konferans Salonu’nda kendisini bekleyen vatandaşla bir araya geldi.