YAYLADAĞI KAYMAKAMI POLAT IN KÖY GEZİLERİ

 Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, Çabala köyünde incelemelerde bulundu.
YAYLADAĞI KAYMAKAMI POLAT IN KÖY GEZİLERİ
Polat,Garnizon Komutan Vekili Binbaşı Niyazi Pamuk, Ziraat Odası Başkanı M.Ali Ballı ve tüm kamu kurum amirleri ile birlikte Çabala köyünü ziyaret eden Polat, köy muhtarı Sabit Uğraş ve köylüler tarafından karşılandı.
     Köylünün sorunlarını da dinleyen Polat, köye yapılması planlanan köy odasının yerini inceledi ve köy muhtarı Sabit Uğraş?tan köy hakkında bilgi aldı.
 
 
     Polat daha sonra İlçe Tarım Müdürlüğü ve HEM müdürlüğü koordinesinde açılan tıbbı ve aromatik bitki yetiştiriciliği kursu sertifika törenine katılmak üzere köy odasına geçti.
     Çabala ve Kızılçat köylülerinde Ziraat Mühendisi Mehmet Atmaca tarafından verilen 104 saatlik kurs sonrası belge almaya hak kazanan sekizi kadın toplam 27 kursiyer sertifikalarını Kaymakam Polat ve protokol üyelerinin elinden aldı.
     Polat yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
     ''Kızılçat ve Çabala köyü tıbbı ve aromatik bitkilerin doğal şekilde yetiştiği bir bölge. Bu doğal zenginliklerimizden en üst düzeyde faydalanmak için açılan kursların verimli geçtiğine inanıyorum. Yapılan her işin eğitimini alarak bilimsel yöntemlerle yapılması gerekir. Eğitimin yaşı olmaz, talepler doğrultusunda diğer alanlarda da kurs açabiliriz. Kadın-erkek, yaşlı-genç herkesin bu eğitimlerden faydalanması gerekiyor.''