YAYLADAĞI KOORDİNASYON MERKEZİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yayladağı Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirerek halkın hizmetine sundu.
YAYLADAĞI KOORDİNASYON MERKEZİNİN AÇILIŞI YAPILDI
 Yapılan açılışta Başkan Savaş, “Yaptığımız bu hizmet Hatay'ın bütünlüğü için ve Yayladağı'nın geleceği içindir” dedi.Türk Bayraklarıyla karşılamaların yapıldığı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının gösterisiyle başlayan açılış törenine Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,Yayladağı Kaymakamı Alpaslan Altınışık, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Kalkan, siyasi parti, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.Başkan Savaş “Hepimiz biriz hepimizin istikameti bu memleketi huzurlu bir şekilde yönetmek ve kalıcı eserler bırakmak”Yapılan açılış töreninde konuşma yapan Başkan Savaş, “Bütün renklerimiz burada, sayın kaymakamımıza başkanımıza buradaki tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum, çünkü biz bunu Yayladağı’ndaki tüm hemşehrilerimize hizmet için yapıyoruz. Başkanımızında ifade ettiği gibi bizler birbirimizi tamamlayıcı unsurlarız büyükşehir ve ilçe belediyeler olarak, bugüne kadarda birçok ortak çalışmalarımız oldu. Yayladağı’nın çok hizmete ihtiyacı var özellikle altyapı konusunda, inşallah biz beş sene içerisinde Antakya’ya yaptıklarımızı azimle çalışarak Yayladağına’da yapmak istiyoruz. Cevval bir Genel Müdürümüz ve iyi bir ekibi var biz onlardan çok şey bekliyoruz. Bugünlerde biraz sıkıntı var birazını biz yüklendik birazını ilçe belediyemiz yüklendi. Aydınlık günler inşallah çok yakında.
40 litrelik güzel bir su bulduk o suyu taşıyıp Yayladağı’ndaki hemşehrilerimizi rahatlatacağız. Ama Yayladığı’na biz sadece su, kanalizasyon altyapı, hizmetleri değil, üst yapıdada güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Hizmetlerimizi ilçe belediye başkanımızla birlikte yapmak istiyoruz. Belki ayrı partilerden seçildik ama biz 1986’dan beri arkadaşız, Bazen gönüller bir olur ama yerler farklı olabilir bizim baktığımız istikamet Hatay’ın bütünü ve Yayladağı’dır. Biz inşallah Mehmet beyle birlikte omuz omuza verip Yayladağı’na hizmet edeceğiz. Ayrısı gayrısı yok hepsi bizim insanımız ve belki seçim zamanı parti konuşulur ama seçimden sonra benden parti lafı duymazsınız. Hepimiz biriz hepimizin istikameti bu memleketi huzurlu bir şekilde yönetmek ve kalıcı eserler bırakmak. Bugün çok şaşalı bir açılış oldu, inşallah hizmetlerimizde böyle şaşalı ve güzel olacak, içeriğide böyle dolu dolu, birazda gösterişli olacak. Ben başkanımızdan rica ediyorum, bize Yayladağı’nda bir yer verirlerse yada bulurlarsa bir güzel bina yapalım buraya hem hizmet binası olur hem de HATSU’nun binası olur, Büyükşehir buraya geldimi hiç gitmesin biz yerinde hizmet etmek istiyoruz.” dedi.Yayladağı kaymakamı Altınışık ise, bu güzel etkinliğe iştirak etmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek “Bu koordinasyon merkezinin ilkinin bu ilçede açılması bizleri oldukça mutlu etti. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin halkımıza güzel hizmetler yapacağına yürekten inanıyorum, şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum ve hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.Yapılan konuşmaların ardından Başkan Savaş ve diğer protokol mensupları Yayladağı Koordinasyon merkezinin açılışını gerçekleştirdi.Yapılan açılışın ardından Yayladağı merkezinden Yayladağı semt pazarına kadar yapılan yürüyüşle halk selamlaması gerçekleştirildi. Yürüyüşün son bulduğu Yayladağı semt pazarında ise kuran okundu.  Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlamış olduğu 3000 kişilik etli pilav ve kuru fasülye etkinliğe katılan vatandaşlara ikram edildi.