YAYLADAĞI'NA SİGARA FABRİKASI KURULMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Hatay Bağımsız milletvekili Aday Nihat Taşkın, ''Sigara Fabrikasının faaliyete geçmesiyle en az 500 kişiye istihdam sağlanacağını dolayısıyla 30 bin esnaf ve tütün ekicisi faydalanacağını ifade etti.
YAYLADAĞI'NA SİGARA FABRİKASI KURULMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
   Taşkın, yaptığı yazılı açıklamada Yayladağı'nda eskisi gibi tütün ekileceğini ve sigara fabrikası kurulacağını açıkladı.
     Seçildiği takdirde Yayladağı ilçesine özel sektöre bir sigara fabrikası kurduracağını belirten Taşkın, açılamasında şunlara yer verdi:
     '' Özel sektör aracılığı ile bölge halkının yine eski günlerinden daha iyi bir kalkınmaya gireceğini ve yine özel sektör tarafından Yayladağı'nın ünlü 'çakal dere' tütünü ekilmesine devam ettireceğiz. Ayrıca lokum imalat sektöründe olanlara da müjdem olacak. Tütün ekiminde ancak özel sektör istediği yere istediği kadar tütün ektirebiliyor. Yayladağı'na sigara fabrikasının kurulmasıyla en az 500 vatandaşımıza istihdamı sağlamış olurken, emekçi yine tütün ekimine başlayacak ve 30 bin civarında esnafta faydalanmış olacak. Bölgeye kazanç sağlarken, Yayladağı eski