YAYLADAĞI'NDA TÜTÜN SATIŞI

Yayladağılı çiftçiler ürettikleri tütünleri açık arttırma yöntemiyle sattı.
YAYLADAĞI'NDA TÜTÜN SATIŞI
Yaklaşık bir buçuk yıldır çiftçinin elinde kalan toplam 300 ton tütün, iki firmanın katıldığı satış toplantısında açık attırma usulü ile satıldı.
     Yayladağı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Ballı, ilçede 500 çiftçinin tütünleri çeşitli nedenlerle satamadığını ve bu nedenle mağdur olduğunu belirten, çiftçilerin mağduriyetini gidermenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
     Tütünlerin satılmasıyla ilçe ekonomisinin canlanacağını ifade eden Ballı, şöyle devam etti:

     ''Odamızın girişimleri sonucu çiftçinin ellerinde kalan tütünler TPDK'nin gözetiminde açık arttırma usulü ile satıldı. İki alıcı firmayla sıkı bir pazarlıkları yapıldığı günde, tütünler kilosu en düşük 3,75 TL en yüksek 4,75 TL?den pazarlandı. Tütünler Ramazan Bayramı sonunda teslim alınacak. Tütünlerini teslim eden üreticilerin paralarını 10 gün içerisinde alacaklar. Bu sayede ilçe ekonomisi canlanacak.''
YAYLADAĞI'NDA TÜTÜN SATIŞI haberi 26 Ağustos 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  231535 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle