YAZ YAĞIŞLARI HEYELAN GETİRDİ

Hatay’ın Dörtyol İlçesine bağlı Çökek ve Topaktaş Yayla yolları aşırı yağışlar nedeniyle yaşanan heyelan yüzünden kapandı.

YAZ YAĞIŞLARI HEYELAN GETİRDİ
Sıcaktan korunmak ve ramazan ayını serin bir mekanda geçirmek isteyen çok sayıda yaylacının bulunduğu Topaktaş ve Çökek Yaylalarında dün gece 22;30 sıralarında başlayan yağışların gece boyu sürmesi nedeni ile sabah 02;45 sıralarında Çökek Yaylasında heyelan meydana geldiği ifade edilmekte.
 
 
Heyelanda bir evin tamamen yıkıldığını ifade eden görgü tanıkları, bölgede içme suyu şebeke çalışmalarını yürütmekte olan iş makineleri ile enkaza müdahale edilmeye başlandığını belirtmekteler. Enkaz altında insanların olabileceğinden endişe edilmekte. Diğer taraftan yayla yolunun da heyelan nedeniyle kapalı olması sebebiyle yaylaya karayolu ile ulaşım sağlanamamakta. Sağlık ekipleri bölgede bulunan Orman İşletmesine ait yangın söndürme helikopteri ile yaylaya sevk edildi.  

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)

YAZ YAĞIŞLARI HEYELAN GETİRDİ haberi 19 Temmuz 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  35705 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle