YAZ YÜZME ŞENLİĞİ

Hatay Yüzme İhtisas Yüzme Kulübü (HAYİK) Başkanı ve Türkiye Sutopu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Ağlar, yüzme kurslarında sadece yüzmeyi öğretmediklerini aynı zamanda sporcu da yetiştirdiklerini söyledi.
YAZ YÜZME ŞENLİĞİ
 Ağlar, Sümer Yüzme Havuzu'nda düzenlenen ''Yaz yüzme şenliği'' etkinliğinde yaptığı konuşmada, sutopu sporuna yaklaşık 32 yıl önce başladığını, 7 yıllık süre içinde sadece Antakya'da 14 adet sutopu ve yüzme kulübün faaliyet gösterdiğini ifade etti.
 
  
     Tesisi 7 yıllık süre içinde çok geliştiklerini belirten Ağlar şöyle konuştu:
     ''2004 yılında tesisi açtığımızda her tarafı tarla idi. Fakat şimdi her yıl ortalama 800 çocuk, 400 yetişkin burada hem yüzme öğreniyor hem de tekniğini geliştirip spor müsabakalarına katılıyor. 7 yıl önce kentte sadece 2 yüzme kulübü vardı. Fakat şimdi sadece Antakya'da 14 yüzme ve sutopu kulübü mevcut. 7 yıllık süre zarfında bin 200 çocuğu da lisanslı sporcu yaptık. Amacımız bu tesiste sadece yüzme öğretmek değil aynı zamanda sporcu yetiştirmek. Zaten tesisimizi farklı kılan da bu hem yüzmeyi öğretiyoruz hem de yüzme bilenlere tekniğini geliştirmesi için profesyonel antrenörler eşliğinde yardımcı oluyoruz''
 

     Kentte yüzme sporunun en büyük sıkıntısının 12 ay antrenman yapabilecek bir tesisin olmadığını belirten Ağlar, Sümer Açık Yüzme Havuzu'nu kapalı hale getirmeyi hedeflediklerini, bu konuda işadamlarının da duyarlı olması gerektiğini kaydetti.
     Ağlar, yaz boyunca yüzme kurslarının devam ettiğini, ''Bu gün 4 haftalık bir kurstan sonra yüzmeyi öğrenen 4 ile 14 yaş arasındaki çocuklara keyifli bir zaman geçirtmek istedik. Onlar böyle küçük yarışlarla bu spora duydukları ilgiyi arttırmayı hedefliyoruz. Amacımız hem aileleri hem de çocukları yüzme sporuna kanalize etmek'' dedi.
     Yüzme kursunun haftanın her günü, günlük bir buçuk saatlik bir eğitimi kapsadığını kaydeden Ağlar, 4 haftalık eğitimin sonunda her çocuğa yüzmeyi öğretip sertifika verdiklerini söyledi.
     Yüzme öğrenen çocuklar kendi aralarında antrenörler eşiliğinde yarışlar düzenledi. Etkinliğe çocukların aileleri de katılım gösterdi.
YAZ YÜZME ŞENLİĞİ haberi 31 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  91910 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle