Yeminli Mali Müşavirlik Meslek Yasası'nın kabul edilişinin 23. yılı

Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyeleri, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Meslek Yasası'nın kabul edilişinin 23. yılı nedeniyle etkinlik düzenledi.
Yeminli Mali Müşavirlik Meslek Yasası'nın kabul edilişinin 23. yılı
 Korkmaz, oda üyeleriyle birlikte Ulus Alanı'nda yaptığı basın açıklamasında, bugünün, yapılanlarla yapılmayanların gözden geçirilmesi, doğru veya yanlışların ortaya konulması ve herkes için vicdan muhasebesi yapılması günü olduğunu söyledi.
     Çatı örgütleri olan TÜRMOB ve ülke genelinde 81 il ve ilçede örgütlü Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir Odaları olarak mesleklerinin dayanılmaz bir noktaya geldiğini ifade eden Korkmaz, taleplerini şöyle sırladı:
         
     ''Angaryalar, başta 5/4 olmak üzere anti demokratik maddeler kaldırılmalıdır. TÜRMOB genel kurulunca kabul edilen yönetmelikler bir an önce yayınlanmalıdır. Sınav mağdurlarının ek sınav talebi yerine getirilmelidir. Bilgi amaçlı bildirimlerden alınan özel usulsüzlük cezaları kaldırılmalıdır. Müşteri bildirim listeleri kaldırılmalıdır. Denetim sürecinde yetki belgeleri ve ruhsatsız harçları bedelleri kaldırılmalıdır. Denetim lisanslamasında sınav yapmayı asla düşünmeyin. E-beyanname şifresi mükelleflere değil, meslek mensuplarına verilmelidir. Meslek mensubunun KDV yükü azaltılmalıdır. Serbest meslek uygulamasında gelir KDV çelişkisi düzeltilmelidir. Ücret tarifesinin yayınlanması meslek örgütümüze bırakılmalıdır. Bakanlık vesayetine son verilmelidir.''
     Basın açıklamasının ardından muhasebeciler olaysız şekilde dağıldı.