-''YENİ ANAYASA ORTAK OLURLA HAZIRLANMALI''

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, milletvekili genel seçimleri öncesinde ekonomide sıkıntı beklemediklerini bildirdi.
-''YENİ ANAYASA ORTAK OLURLA HAZIRLANMALI''
 Güral, Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) tarafından düzenlenen toplantı dolayısıyla geldiği İskenderun'da, İSGİAD Başkanı Gökhan Gökten'i ziyaret etti.
     Güral, gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, farklı siyasi görüşlerden üyeleri bulunduğunu, ancak, hangi siyasi partiden olursa olsun milletvekili adayı olmaları durumunda destek vereceklerini söyledi.
     Seçimlerin ekonomi üzerine etkisi konusundaki soruya da Güral, ''Seçim öncesinde ekonomide herhangi bir sıkıntının yaşanacağını sanmıyorum. Göstergeler bu yönde. Kriz lafını kullanmaktan uzak durmalıyız. Bu ekonomiye zarar veriyor'' dedi.
     Türkiye'nin global krizi ekonomide uygulanan politikalar sayesinde ''ufak sıyrıklarla atlattığını'' ifade eden Güral, ''Büyüme rakamları ortada. Türk ekonomisi son derece iyi gidiyor. 2011'in 2010'dan daha güzel geçeceğine inanıyorum. Bizim tek beklentimiz moral ve bürokratik işlemlerin azaltılması'' dedi.
     Türkiye'nin çeşitli ülkelerle vize uygulamasını kaldırmasını olumlu bulduklarını belirten Güral, Tunus'taki gelişmelerle ilgili de ''Bu ülkede yaşanan kriz çevresini etkileyebilir. Umarız bu sıkıntı bir an önce biter. Türkiye'yi ticari açıdan etkileyeceğini düşünmüyoruz'' şeklinde konuştu.
     Ticaretin kendi gereksinimleri olduğunu söyleyen Güral, bu açıdan yasaları önemsediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:
     ''Yeni anayasanın gerekli olduğuna inanıyoruz. Ama 'ben yaptım oldu' anlayışı ile bu yapılmamalı. Yeni anayasa ortak olurla hazırlanmalı. Yeni anayasa toplumun her kesiminden fikir alınarak hazırlanmalı. Tabii ki bazı ihtiyaçlar var, düzeltilmesi gereken şeyler var.''
     Ziyarette İSGİAD Başkanı Gökhan Gökten, Erkan Güral ve TÜGİK Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hazım Sesli'ye derneğin onursal üyelik belgesini verdi.