YENİ ÇARŞININ TEMELİ ATILDI SU DEPOSU HİZMETE AÇILDI

Samandağ Belediyesi tarafından yaptırılan Yeni Çarşı ve 6 bin metreküplük su deposunun hizmete açılış töreni Cumhuriyet Alanında gerçekleşti.
YENİ ÇARŞININ TEMELİ ATILDI SU DEPOSU HİZMETE AÇILDI
Törene, Hatay Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Hatay Eski Milletvekili Fuat Çay, İlçe Kaymakamı Süleyman Özçakıcı,  Belediye Başkanı Mithat Nehir, MKÜ Rerktörü İl Jandarma Komutanı Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Gartnizon Komutanı Metin Gezer.daire müdürleri, Belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluş ve siyesi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.Törende konuşan Vali Yardımcısı Bayhan “Samandağ bizim gözümüzde bir tarih şehri, bir kültür şehri, bir barış şehri. Bu bağlamda bu gün Hatay turizm mastır planı sunumunu da yapmaya geldik. Bu kapsamda Hatay genelinde turizme yönelik yapacağımız planlamanın Samandağ’da da nelerin yapılacağını sizlere anlatacağız. Bu bakımdan Hatay’ın kültür açısından, tarım açısından Samandağ önemli nokta önemli bir kent. Samandağ Belediyemizin yapacağı Belediye Çarşısının; Samandağ’ın turizmine, kültürüne, ekonomisine çok büyük değerler katacağını ifade ediyorum.
Ayrıca biraz sonra açacağımız su deposunun Samandağlılara daha sağlıklı, daha nitelikli içme suyu sağlayacağını umuyorum. Bu bağlamda her iki hizmetinde Samandağlılara hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.  “ dedi. Belediye Başkanı Mithat Nehir yaptığı konuşmada “Bugün Samandağ için önemli günlerden biri. Samandağ’ın çağdaş şehirlerden biri olma, değişme dönüşme özleminin gerçeğe dönüştüğü bir gün. Henüz yolun başlangıcındayız. Ancak, ileriye, geleceğe doğru bizler için önemli bir adım attığımızın farkındayız.  Çok uzun zaman önce değil, bundan 3-5 yıl öncesine kadar, Samandağlı ya da Hataylı birçok kişinin; Samandağ asla değişmez! Samandağ böyle gelmiş böyle gider! Dediği, umutsuzlukların zirve yaptığı bir dönemde, DEĞİŞİM ŞART, biz bu makûs tarihi değiştirmeye talibiz diyerek göreve geldik. Anladık ki aslında Samandağ Halkının sessiz çoğunluğu da bir değişim beklentisi içerisindeymiş. Biz bugün bize güvenerek bizi göreve getiren Samandağ halkını mahcup etmemiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Göreve talip olduğumuzda; Samandağ’ın, Belediye’nin durumunu hepimizin malumuydu. Nasıl bir Belediye devraldığımızı herkes hatırlıyordur. Halen çalışmakta olan işçilerine, on yıl boyunca emekli olmuş eski işçilerine borçluydu. Maaşlar ve tazminatlar yıllardır ödenmiyordu.  Belediyenin tüm gayrimenkulleri üzerinde milyonlarca liralık haciz vardı. Her gün yeni bir haciz girişimi ile karşılaşıyorduk. Bu beklediğimiz, çözmeyi göze aldığımız, bir durumdu.