YENİ MEMURLAR YEMİN ETTİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, devlet memurluğunda her zaman fedakârlık, güler yüz ve hoşgörünün esas olduğunu, genç memurların yeni enerjileriyle vatandaşa hizmet edeceğine inandığını söyledi.

YENİ MEMURLAR YEMİN ETTİ
Hükümetin ülke genelinde resmi kurumlarda çalışan 100 bin sözleşmeli personele kadro imkânı tanımasıyla birlikte, Antakya Belediyesi'nde sözleşmeli olarak görev yapan 50 personel için yemin töreni düzenlendi. Memurlar yemin töreniyle birlikte resmen görevlerine başladılar. Antakya Belediyesi meclis salonunda düzenlenen törende bir konuşma yapan Başkan Savaş, aday memurlara tavsiyelerde bulundu.Türkiye'de iş bekleyen ve bir türlü düşündüğü işi bulamayan yüz binlerce genç olduğunu belirten Savaş, konuşmasına şöyle devam etti: "İstihdam imkânının çok kısıtlı olduğu bir yerde devlet memuru olmak hepiniz için bir şans. Dolayısıyla sizler o işsiz insanlar arasındaki en şanslı kişilersiniz. Bu şansı kazanırken bizimde yönetim ve belediye olarak elbette sizlerden beklentilerimiz var. Ben zamanımı doldurayım mesai bitince saat beşte gideyim, sabah sekiz olsun gelirim mantığıyla hareket ederseniz bir arpa boyu yol gidemezsiniz. Henüz gençsiniz çalışma gayretinizi, azminizi, birikim yönünde sarf edeceğiniz emeği çok iyi hesaplayıp bu ülkeye, bu belediyeye, bu kente ne verebilirim anlayışıyla hareket etmeniz gerekiyor. 
 
 Sizler bunun içini dolduracaksınız."Genç memurların önlerinde uzun bir yolculuk olduğunu kaydeden Savaş, "Eskiden bayan memurlar 20 yıl erkek memurlar 25 yıl görev yapıp emekli oluyordu. Şimdi öyle değil, artık yaşa bağlı bir durum söz konusu. Çalışma süreniz yeni emeklilik yaşlarından dolayı eskilere göre daha fazla. Bu kadar uzun bir süre burada çalışacaksanız o zaman yapacağınız iş bu uzun süreyi mutlu bir şekilde geçirmek için her gün size verilen görevi en iyi şekilde yapmak, bunun da ötesinde vatandaşları yaptığınız işten dolayı da memnun etmek, edebilmek. Başta herkes verilen belli bir görevden başlıyor. Nasıl ki sizin üstünüzde şefleriniz, müdürleriniz, başkan yardımcılarınız varsa sizler de görevinizi en iyi şekilde yaparak onların geldiği konuma gelmek için şimdiden işe dört elle sarılmanız ve görevinizi en iyi şekilde yapmanız gerekiyor. Burada yapacağınız en ufak bir suistimalin bu kentte yaşayan insanların hakkı olduğunu, onların mutlaka size bu görevler verilirken belli bir beklentileri olduğunu da hiçbir şekilde unutmamanız gerekiyor. Eş, çocuk sahibi olduğunuzda çocuğunuzun geleceği için evinize mutlaka helal rızık götürmeniz gerekiyor." dedi.Başkan Savaş, büyük heyecan yaşanan törenin sonunda asaletleri onanan memurları tebrik edip, birlikte hatıra fotoğraf çektirdi.
YENİ MEMURLAR YEMİN ETTİ haberi 19 Eyl 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  73115 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle