Yeşildağ güven tazeledi

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Kongresi'nde seçime tek aday olarak giren Mevlüt Yeşildağ tekrar başkanlığa seçildi.
Yeşildağ güven tazeledi
 Princes Düğün Salonu'nda düzenlenen kongrenin Divan Başkanlığını İlmittin Boz yaptı.
     Tek listeyle gidilen seçimde, Mevlüt Yeşildağ, yeniden başkanlığa seçildi.
     Kongrede yaptığı konuşmada Yeşildağ, partinin Hatay'da en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu, delege seçimleriyle ilgili yaşanan olumsuz olayların geride kaldığını ifade etti.
     Antakya'da ilk hedeflerinin, belediye başkanlığı mazbatası almak olduğunu belirten Yeşildağ, birlik ve beraberlik içinde hareket ederek Hatay'da CHP'yi yeniden birinci parti yapacaklarını, hedeflerinin Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde büyük bir başarı elde etmek olduğunu söyledi.
     Antakya merkez belediyesi ve ileride oluşacak Büyükşehir belediyesini kazanmak için yola çıktıklarını ifade eden Yeşildağ, Hatay'da güçlü bir CHP algısını oluşturarak, halkın da desteğiyle kararlı adımlarla hedefe koşacaklarını belirtti.
     Yeşildağ, yerel seçimlerin yanı sıra cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde de CHP'yi Hatay'da ve Türkiye'de birinci parti yapacaklarını söyledi.
     CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl de, partinin Türkiye'nin en eski ve en köklü partisi olduğunu, seçilen başkan kim olursa olsun delege sayısını korumak ve arttırmak zorunda olduğunu belirtti.
     Delege seçimlerinde yaşanan sorunların parti içinde demokratik bir yolla çözüme kavuşmasının il yönetimi için son derece önemli olduğunu vurgulayan Akgöl, örgütlenmeden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, milletvekilleri ve merkez yönetim kurulunun katılacağı bir toplantıyla bu sorunun bir an evvel çözüme kavuşması gerektiğinin altını çizdi.
     CHP Hatay İl Başkanı Ertuğrul Gün ise, delege belirleme ve seçimlerinde yapılan çalışmaların parti tüzüğüne uygun olmasının şart olduğunu, seçilecek başkanın bu konuya hassasiyet göstermesi gerektiğini belirtti.
Yeşildağ güven tazeledi haberi 14 Nisan 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  367195 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle