YETİŞKİN EĞİTİM KURSLARI’NIN PROGRAMI BELLİ OLDU

Antakya Belediyesi HATMEK“Hatay Meslek Edindirme Kursu” Projesi kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içinde 8 ayrı branşta düzenleyeceği “Yetişkin Eğitimi Kursları’nın” programı belli oldu
YETİŞKİN EĞİTİM KURSLARI’NIN PROGRAMI BELLİ OLDU

 Bu kapsamda kursiyerlere Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’nde özel tasarlanan ve oluşturulan üç ayrı sınıfta verilecek olan kursların programı açıklandı.

Web tasarımı kursu, Günlük İngilizce Konuşma kursu, On Parmak Bilgisayar Yazımı kursu, Yöresel Gümüş Takı Tasarımı kursu, Dekoratif Ev Aksesuarları kursu, Moda Tasarımları Kursu, Ev Tasarımları ve Organik Pamuk Dokumacılığı kursu olmak üzere 8 ayrı branşta düzenlenecek yetişkin eğitimi kurslarında Halk Merkezi’nden 6 uzman öğretmen ve ayrıca 2 usta öğretici ile haftanın 7 günü eğitim verilecek.

Açılacak olan kurslarda özellikle Ev aksesuarları ve moda tasarımı bölümlerinde Amik Ovası’nın organik pamuğundan üretim yapılması hedeflenerek şehrimizin tanıtımı, kent ekonomisine katkı sağlanması, yöresel değerlere sahip çıkılması ve bu değerlerin gelecek nesillere aktarılması amaç ediniliyor. Kadınlar başta olmak üzere dileyen herkesin katılım gösterebileceği, istihdam, el becerisi, iş alanı, sosyalleşme, ekonomik gelir elde etme gibi birçok imkânlar sağlayacak kurslara Antakya Belediyesi’nce özel ilgi gösteriliyor ve tam destek sağlanıyor.

Kurban Bayramı’nın ardından başlayacak kurslarda toplam 300 kursiyere eğitim verilecek. Kurslardan elde edilecek ürünlerin sergileneceği ve satışa sunulacağı, kurslar sonunda katılımcılara eğitim sertifikası verileceği de ayrıca vurgulandı. 

Kursiyerlerin kurs programı hakkında daha detaylı bilgi için Antakya Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi ile belediyenin www.antakya.bel.tr resmi internet sitesinden faydalanabilecekleri belirtildi.