YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYORUZ‏

<strong>Hatay&rsquo;ın Samandağ il&ccedil;esine bağlı Tekebaşı Mahallesi&rsquo;nde ikamet eden 54 yaşındaki Nihayet Sağlamtaş 1 ay &ouml;nce aniden tansiyonun y&uuml;kselmesi ile yoğun bakıma alındı.</strong>
YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYORUZ‏
5 gün yoğun bakımda kalan Sağlamtaş uyandıktan sonra sağ eli ve sağ ayağının felç olduğunu fark etti. Hayatını daha önce balıkçılardan aldığı 3-4 kilo balığı satarak kazanmaya çalışan Sağlamtaş şimdi ise yürüyemiyor ve yetkililerden yardım bekliyor. Mahallede neşeli tavırları ve espirili sözleri ile tanınan Sağlamtaş şimdi ise 1 eli ve 1 ayağı ile hayata tutunmaya çalışıyor. Eşi Fatma Sağlamtaş’la birlikte yaşayan Nihayet Sağlamtaş ziyaret ettiğimiz sırada gazetemize konuşan Sağlamtaş bize olayı şu şekilde anlatıyor:”54 yaşındayım daha önce balık satarak hayatımı kazanıyordum. Hergün balıkçılardan aldığım 3-4 kilo balığı sokak sokak, cadde cadde gezerek satmaya çalışırdım. Günde bazen 10 TL bazen 15 TL kazanırdım. Bu parayla akşam yemeği getirir evin yolunu tutardım. 1 Ay önce yine balıkları satmış eve gelmiştim kapıya vardığımda birden tansiyonum yükseldi. Uzun süredir kullandığım tansiyon ilacım o an yanımda değildi. Yere yığıldım kapıyı açan eşim beni fark etmiş ve hastaneye kaldırılmamı sağlamış. Gözlerimi açtığımda kendimi hastanede buldum. 5 gün yoğun bakımda yattığımı öğrendim ardından 20 günlük bir süre hastanede tedavi gördüm. Sigortam yok! Bakurum yok hiçbir gelirim yok şimdi ben ne yaparım ne ederim. Benim çocuğum yok SAYIN KAYMAKAMIMIZA ve YETKİLİLERE SESLENİYORUM lütfen bize yardımcı olsunlar.”ifadelerini kullandı. Sağlamtaş şimdi Eşi Fatma’nın yardımıyla bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Ziyaretimiz sırasında gözyaşlarını tutamayan Fatma Teyze ise:”Yardım eli uzatan kim olursa kendilerine minnettar kalırız.” İfadelerini kullandı.
YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYORUZ‏ haberi 30 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  740 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle