YILANLARIN ÖCÜ İSİMLİ OYUN SAHNELENDİ

Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü etkinlikleri kapsamında Ankara Ortaoyuncuları Tiyatrosu Antakya’da tiyatro severler ile buluştu.

YILANLARIN ÖCÜ İSİMLİ OYUN SAHNELENDİ
Fakir Baykurt’un yazdığı ve Ünal Çeken’in yönettiği 2 perdelik “Yılanların Öcü” isimli oyun Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi salonunda sahnelendi. Bir süre önce törenle hizmete giren Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’nde ilk sanat etkinliği gerçekleştirilmiş oldu. DSİ Parkında halka açık ve ücretsiz olarak sahnelenmesi düşünülen oyun, havanın yağışlı olması nedeni ile Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’nde sanat severler ile buluştu. Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’nde sahnelenen “Yılanların Öcü” isimli oyunu vatandaşların yanı sıra, Antakya Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya ve Meclis Üyesi Mehmet Akgül’de izledi. Antakya Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Antakya’da sahne alan Ankara Ortaoyuncuları Tiyatrosu ekibi başarılı bir performans sergiledi.
 
 Antakya Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya, oyun sonrasında tiyatro ekibini başarılı gösterilerinden dolayı tebrik ederek, “Sanatsal etkinliklerimiz çerçevesinde sizleri şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Güzel bir oyunu sahnelediniz ve bizlere sanat dolu anlar yaşattınız. Bu tür etkinliklerimiz, Belediyemize ait olan bu Semt Pazarı Kompleksinde devam edecektir. Bizleri bu güzel etkinlikte yalnız bırakmayan sanat sever halkımıza da teşekkür ediyorum” dedi. Yelkaya, tiyatro yönetmeni Ünal Çeken’e bir tablo armağan etti ve oyunculara çiçek verdi. Ankara Ortaoyuncuları Tiyatrosu Yönetmeni Ünal Çeken’de gösterilen ilgiden dolayı sanat severlere teşekkür ederek, yaz aylarında turne kapsamında “7 kocalı Hürmüz” oyunu ile tekrar Antakya halkı ile buluşacaklarını ifade etti.