YILBAŞINDA ATATÜRK CADDESİ CIVIL CIVIL OLACAK

Atatürk Caddesi’ni Güzelleştirme ve Koruma Derneği yönetimi Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.

YILBAŞINDA ATATÜRK CADDESİ CIVIL CIVIL OLACAK

Geçtiğimiz yıl kurulan ve yaklaşık 1 ay önce olağan genel kurul sonrası yeni göreve seçilen Bekir Gürler başkanlığında oluşan yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Savaş’ı ziyaret etti.

Ziyarete Atatürk Caddesi Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Bekir Gürler, dernek yönetim kurulu üyeleri Mustafa Ocak, Ayhan Özat, Mehmet Özal, Murat Tokdemir ve Hatice Güzel katılım gösterdi.

Atatürk Caddesi Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Bekir Gürler ziyarette yaptığı açıklamada; “Öncelikle Sayın Başkanımıza Atatürk Caddesi’nde yürüttüğü hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Alt ve üst yapı çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde caddemizde güzel düzenlemeler gerçekleştirildi. Cadde üzerinde özellikle eski adliye binasının yerine yapılan Antakya Mahfeli tesisi de tamamlandığında caddemiz tam anlamıyla güzel bir görünüme kavuşacak. Bizlerde dernek olarak yürütülen bu çalışmalara ve hizmetlere elimizden gelen desteği vermek istiyoruz. Bu konuda dernek olarak birçok projemiz var. İlk olarak yakın zamandaki projemizi uygulamaya geçireceğiz. Yılbaşında Atatürk Caddesi’ni güzel bir şekilde süsleyip, ışıklandırarak, havai fişek ve değişik gösterilerle adeta bir panayır caddesi haline kavuşturmak istiyoruz. Bu sayede hem kent insanımıza güzel bir ortam sunmak hem de caddeye eğlenmeye, alışveriş yapmaya gelen insanlarımızla cadde esnafımıza katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Bekir Gürler başkanlığında göreve yeni seçilen Atatürk Caddesi’ni Güzelleştirme ve Koruma Derneği yönetim kurulu üyelerini tebrik etti. Savaş; dernek yönetiminin yılbaşında Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirmeyi düşündüğü projeyi gönülden desteklediklerini, bu konuda gereken desteği sağlayacaklarını ifade etti. Belediye Başkanı Savaş, eski Adliye binası yerinde yapımı devam eden Antakya Mahfeli Tesisi’nin kısa zamanda tamamlanarak otopark problemine çözüm olacağını  ve bu otoparkın 450 araç kapasitesine sahip olduğunu belirtti. Göreve geldiklerinde Atatürk Caddesi’nde yağmur suyu kanalının bulunmadığını tespit ettiklerini ve caddenin bu önemli altyapı sorununu çözüme kavuşturduklarını, orta refüjü kaldırdıklarını, Tedaş ve Telekom’a ait görüntü kirliliğine sebebiyet veren kabloları yer altına aldırdıklarını, caddeye doğalgaz hattı döşediklerini ifade etti.

Caddenin asfaltlamasını yaptıklarını ve tek yön uygulaması başlatıldığını ifade eden Belediye Başkanı Savaş, üst yapı çevre düzenleme çalışmaları çerçevesinde caddenin her iki yakasının kaldırımlarını dekoratif taş ve bordür fabrikasında özel kalıp ve desenlerle üretilen, aynı zamanda görme ve fiziksel engelli vatandaşlarımız için özel tasarlanmış kaldırımlarla yenilediklerini, bu çalışmaları yürütürken üst üste 3 kat yapılmış ve kalınlığı 80 cm’e ulaşan eski kaldırımlarla karşılaştıklarını vurguladı.

            Alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanan caddeye süs havuzları yaptıklarını, yeşil alan düzenlemeleri gerçekleştirdiklerini, caddeye modern görünümlü aydınlatma direkleri monte ettiklerini, estetik ve güzel bir görünüm katması amacıyla bu direklere ay–yıldız ve yaprak figürlü süs ışıklar eklediklerini, PTT önünde güzel bir yeşil alan düzenlemesi yaptıklarını, tüm bu yapılan çalışmalar sonunda caddenin şehrimize, hemşehrilerimize, cadde sakinlerine yakışır modern bir hale dönüştürüldüğünü belirtti.