Yıldırım 2011 tatbikatı sona erdi

- Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2011 yılı planlı tatbikatlarından ''Yıldırım-2011'' seferberlik tatbikatı İskenderun'daki 39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı Akçay Kışlası'nda tamamlandı.
Yıldırım 2011 tatbikatı sona erdi
 Akçay Kışlası'nda 5-13 Ekim tarihleri arasında icra edilen ''Yıldırım-2011'' seferberlik tatbikatının sona ermesi nedeniyle, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su'nun da katıldığı tören düzenlendi.
     Törende, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ve Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman ile tatbikata katılan ve destek veren sivil kuruluşların temsilcilerine plaket verdi.

     Tatbikatta, yedek personel mekanik nişancılık eğitimine alındı, astsubaylar silahla eğitim atışı, eğitim gösterileri yaptı, alarm eğitimi ve konferans verildi. Tatbikatın son iki gününde araç seferberliği alarmı ve arazi tatbikatı icra edildi.
     Tatbikatın son gününde de silahlı teçhizatları iade eden seferberlik emri alıp göreve çağrılan personel için veda gecesi düzenlendi, bu sabah saatlerinde ise memleketlerine uğurlandı.