YILDIZ KULAÇLARDAN 8 MADALYA

KARAHASAN PAŞA ORTAOKULUNUN YILDIZ KULAÇLARI

HATAY MÜSABAKALARINDAN 8 MADALYA İLE DÖNDÜ
YILDIZ KULAÇLARDAN 8 MADALYA
İskenderun Vali Zeki Şanal Yüzme Havuzunda 14 Şubat 2014 Cuma günü gerçekleştirilen Okullar Arası Yıldızlar Yüzme Müsabakalarında ilçemiz Karahasan Paşa Ortaokulu öğrencileri Ecehan Gökçe Temel ve Recep Umur Bedük toplam 8 madalya alarak ilçemizin gururu, ilimizin de şampiyonları oldular.Ecehan Gökçe Temel 4 birincilik madalyasını ilçemize kazandırırken, Recep Umur Bedük ise 2 birincilik ve iki ikincilik madalyasını ilçemize kazandırmış olmanın haklı gururunu taşıyorlar.Hatay okullar arası yıldızlar yüzme yarışmaları için okullarından üç sporcu ile çok uzun bir süreden beri İskenderun Vali Zeki Şanal Yüzme Havuzunda ve Dörtyol Botaş tesislerinde antrenmanlarını sürdürdüklerini belirten Okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Zafer Çetin; “Üç öğrencimiz ile yaklaşık 2 yıldır devam ettiğimiz antrenmanların ve disiplinli çalışmanın bir ürünü olarak bu gün ilçemize 8 madalya kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemiz denize sıfır noktada olmasına rağmen maalesef bu güne kadar yüzme sporunda adını duyurabilmiş değildi. Bunun en temel sebebi tesis yetersizliğinden kaynaklı çalışma alanı bulunamamasıydı. Bu noktada Dörtyol Botaş İşletme Müdürlüğümüz bizlere kapılarını sonuna kadar açarak büyük bir katkı sağladılar. Ayrıca kendi yüzme hocalarını da öğrencilerimizin teknik ve taktik gelişiminde fayda sağlamak üzere bizlere tahsis ettiler.
 
 Okulumuz ve İlçemiz adına Kurum Müdürümüze ve antrenörlerimize teşekkür ediyor, ilçemizde su sporlarının gelişmesi, yüzme branşlarında daha başarılı olabilecek öğrencilerin ve sporcuların yetişmesi adına tesisleri ihtiyaç duyduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.Karahasan Paşa Ortaokulu Müdürü Mevlüt Türkan’da yaptığı açıklamada; “Okul öğretmenlerimiz ve öğrenci velilerimizin gönüllülük esasıyla ve kendi imkanlarını seferber ederek elde ittikleri bu başarıdan ilçemiz adına gurur duyuyorum. Temennimiz çok daha fazla sayıda öğrencimize bu imkanları sağlayarak, daha fazla sayıda öğrenci ile ilçemizi ilimizde ve ülkemizde ve hatta uluslar arası müsabakalarda temsil etmektir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.Öğrencilerimizin elde ettikleri dereceler ise şöyle; Ecehan Gökçe Temel: 50 m kelebek Hatay il 1.si,  100 m kelebek Hatay il 1.si,  100 m serbest Hatay il 1. si, 100 m sırtüstü Hatay il 1.si. Recep Umur Bedük: 50 m kelebek Hatay il 1. Si, 100 m kelebek Hatay il 1.si, 100 m serbest Hatay il 2. Si, 100 m sırtüstü hatay il 2. Si. Ne açık nede kapalı yüzme havuzu bulunmayan Dörtyol’da bu iki öğrencimiz yaz aylarında Dörtyol Botaş Tesislerinin kapılarını kendilerine açması sayesinde bu başarıyı elde etmiş durumda. Kış aylarında ise yine Dörtyol Botaş İşletme Tesislerinin sağladığı katkılarla İskenderun Vali Zeki Şanal Kapalı Yüzme Havuzunda antrenmanlarını sürdürdüler. Bu öğrencilerimiz Hatay’ı 9 – 11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Muğla- Marmaris’te yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında temsil edecekler.

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)

YILDIZ KULAÇLARDAN 8 MADALYA haberi 18 Şubat 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  27820 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle