YİNE TURUNÇLU YİNE ÇAMUR HALK İSYANDA

Antakya’nın Turunçlu beldesi’nde çamurdan geçilmeyen sokaklarının yapılması için önce Belediye’ye ardından Hatay Valiliği’ne başvuran Mithat Akçay adlı vatandaş, dilekçesine verilen cevaba isyan etti.
YİNE TURUNÇLU YİNE ÇAMUR HALK İSYANDA

Sokaklarının çamurdan geçilmemesi üzerine önce Turunçlu Belediye Başkanı Ali Zeki Özer’e sürekli yapılması için başvurduğunu, ancak her defasında Belediye Başkanı’ndan olumlu cevap almaması üzerine Hatay Valiliğine başvurduğunu kaydeden Mithat Akçay, gelişmeleri şöyle aktardı:

‘Sayın Belediye Başkanımız maalesef taleplerimizi yerine getirmeyince, bende Hatay Valiliği’ne başvurdum. Hatay Valiliği verdiğim dilekçe üzerine konuyu Turunçlu Belediye Başkanı Ali Zeki Özer’den sordu. Sayın Başkan cevabı yazısını gördüğümde şok oldum. Hem Hatay Valiliğini hem de kamuoyunu yanıltan Turunçlu Belediye Başkanı Ali Zeki Özer’i sokağı görmeye davet ediyorum. Cevabı yazısında, ‘Seyran sokağın kullanılan yolu düzenli olarak alt stabilize malzemeleri serilmek kaygıyla belediyemiz tarafından bakımları yapılmakta olan aktif bir sokaktır. Ayrıca 2013 yılında Belediyemizin imkanları el verirse Seyran sokağın tamamı parke taşı döşemesi yapılacaktır’ demektedir.

Sayın Belediye Başkanını stabilize malzeme diye serildiği ve bakımını yaptıklarını ifade ettiği sokağın görüntüleri açık ortada. Çamurdan geçilmiyor. Stabilize olan bir yol bu kadar berbat olur mu?’

Turunçlu Belediye Başkanı Ali Zeki Özer’i gerçekleri saklamakla suçlayan Mithat Akçay, Seyran sokağın son halini görmek için yetkilileri sokağı görmeye davet ederken, ‘Sayın Belediye Başkanımızda lütfen bakımını yaptığını iddia ettiği sokağı bir de gözüyle görsün. Acaba sayın Başkan herhalde Hatay Valiliğine masa başında bu cevabı yazısını yazdığına inanıyorum. Eğer sokağa gitmiş olsaydı, bence bu kadar gerçekleri saklayamazdı’ ifadesinde bulundu.