YÜZME HAVUZU 15 HAZİRANDA HİZMETE GİRECEK

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu, 4 yıldır zam yapmadıklarını, yüzme öğrenmek isteyen herkese sembolik fiyatla yardımcı olacaklarını söyledi.
YÜZME HAVUZU 15 HAZİRANDA HİZMETE GİRECEK
Tütüncüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havuzun yıllık bakım, onarım, boya, badana, tuvalet, duş, kabin ve diğer eksiklerinin giderildiğini 15 Haziran Çarşamba günü hizmete gireceğini kaydetti.
     Geçen yıl bin yüz öğrenci, 202 yetişkin toplam bin 302 kişiye yüzme öğrettiklerini ifade eden Tütüncüoğlu, şöyle devam etti:
 

     ''Tüm hedefimiz kentte herkese yüzme öğretmek. 'Çocuklar boğulmasın, analar ağlamasın' sloganıyla kentte yüzme bilmeyen kalmayacak. 4 yıldır zam yapmadık. Yüzme öğrenmek isteyen herkese sembolik fiyatla yardımcı olacağız. Havuzun bakım ve onarımı tamamladık. Hijyene çok önem veriyoruz. Geçen sezon her hafta havuzdan alınan su numuneleri sürekli temiz çıktı. Personelimiz, aynı sistem ve heyecanla hem spor kulüplerine hem de halkımıza en iyi şekilde hizmet vereceğiz.''
     Tütüncüoğlu, geçen yıl havuzdan 17 bin 285 kişinin yararlandığını, bu sezon bu sayayı ikiye katlayacaklarını, sivil abone 90, öğrenci 75, il spor merkezi sporcusu 50, acemi öğrenci ve yetişkin 50 TL ücret alınacağını da sözlerine ekledi.