ZİRVE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNDEN MKÜ YE ZİYARET

 Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa ve beraberindeki heyet, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'i makamında ziyaret etti.
ZİRVE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNDEN MKÜ YE ZİYARET
Kısa, Güder'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunmaktan ve kendisiyle fikir paylaşımı yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Üniversitelerinin eğitimine katkıda bulunmak adına MKÜ ile işbirliği yapmak istediklerini kaydetti.
                 

     Kurulduğu günden itibaren çok önemli projelere imza atan MKÜ'nün projelerinde yer almak istediklerini ifade eden Kısa, bölge üniversitelerinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki tüm üniversitelerle işbirliği yapmasının çok yararlı olacağını, bölgedeki bilimsel kaliteyi artırmak için, ortak yüksek lisans, doktora programları ve farklı projeler önerdi.
     Güder ise şu açılamalarda bulundu:
     ''MKÜ 18 yıllık akademik geçmişe sahip bir üniversitedir. Buna bağlı olarak önemli fiziki tesisleşme oluşmuştur. Ancak kamu üniversitesi olması nedeniyle tam olarak istenilen devinimi elde ettiğimizi söyleyemeyiz. Görev aldığımız günden itibaren MKÜ'yü geleneksel üniversite yönetimi dışına çıkararak, yönetme gayretindeyiz. Bu anlamda özel üniversiteler, kamudakilere göre daha avantajlılardır. Mesafe almaları daha hızlıdır. Bu nedenle biz de üniversitenizle ve bölge üniversiteleriyle paralel programları burada yürüterek, karşılıklı tesislerden yararlanma, karşılıklı lisans, yüksek lisans ve doktora programları ile bölgenin cazibe merkezi olması ve Akdeniz'in avantajlarının bilim, yüksek öğretim adına değerlendirilmesini sağlamaya çalışacağız. Gücümüzü, birikimimizi sizin de alandaki esnekliğiniz, hareket kabiliyetiniz ve girişimciliğinizle birleştirmek isteriz.''