HATAY ZEYTİNYAĞI SATIŞI DEFNE

hatay zeytinyağı satışı ve hatay defne yağı satışı nar ekşisi ,domates salçası , biber salçası yöresel ürünler ,samandağ ney kamışı satışı,ney yapımı,

Yetkili Kişi
İkan Alkan (Yetkili)
Cep Telefonu Tıklayarak Bizi Arayabilirsiniz!
Çalışma Saatlerimiz
Adresimiz
Uğur Mumcu Cad. Pınarbaşı Mah. Mahmut Güleryüz3 Apt. No:20/B (Sosyete Pazarı Karşısı) Defne Antakya / Hatay  Yol Tarifi
İl, İlçe & Mahallemiz
Servis Bölgelerimiz
Firmamız Türkiye ili, Türkiye Merkez ilçesi, bölgelerine servis hizmeti sunmaktadır.
Kayıt ve Bitiş Tarihi
07.10.2016 - 05.10.2020

Yerelden Ulusala ve Dünyaya Açılan Zeytinyağimızla ve  Dogal ve Yemeklik Yağ Olup Yöresel Damak Tadıyla Hijyenik Kosullarda Hazirlanmaktadir. Yöresel ürünlerimizin Hepsi '' EL ÜRETİMİ ''dir.

Doğal El üretimi olup zeytinyağı,nar ekşisi,defne sabunu, defne yağı,ney üretimi,samandağ ney kamışı,harbiye ipek şal ,samandağ ipek şal,salça,domates salçası,samandağ biberi,biber salçası,acı biber salçası,tatlı biber salçası, reçel çeşitleri,kahvaltılık sos çeşitleri,hatay künefe,künefe peyniri,kırılmış zeytin çeşitleri mevcut olup köyumuzde ve cıvar köylerde hepsi el yapımıdır.

Zeytinyağı

SU ZEYTİ: Hatay zeytinyağının geleneksel üretimini sürdüren nadir illerimizden biri olan  Hatay’da “Zeyt” adını alan zeytinyağı, “su zeyti veya may zeyti ” denilen özel bir teknikle üretilir. Yöremizin en kaliteli zeytinlerinden olan Halhalı zeytin tanelerinden üretilir. Bu üretim tekniği ni anlatalım; olgunlaşmış zeytin dibek’ te (her şeyi taştan olan bir ezme aleti, binek hayvanı yardımıyla çalışır)ezildikten sonra ezilen zeytinlerin üzerine sıcak su dökülür. Püre haline gelen zeytin ve sıcak su karışarak bulamaç halini alır. Kadınlar avuçlarıyla bu püreyi sıkarak sıcak sudan alırlar.

Özel havuzlarda sıcak su üzerinde biriken yağ, sıcak suyun yüzeyinden toplanır.  Üretiminde kullanılan sıcak suyun yüksek derecede olmadığı için, zeytinlerden alınan verim düşük, zeytinyağının kalitesi yüksek olur.

Zeytinyağı ezilirken çekirdeğinin kırılmamasına özellikle dikkat edilmelidir. Su- may zeytine, kırılmış acı çekirdek yağının karışmaması nedeniyle Su-may  Zeytinin kalitesi de yüksek oluyor.

Bu teknik uğraşın sayesınde  elde edilen zeytinyağının üretimi çok zor olduğundan genellikle ticari amaçtan çok ev halkının gereksinimini karşılamaya yönelik üretilmekte ve sadece özel işletmelere ve özel isteyenlere  çok az miktarda satışı yapılmaktadır.

Bu zeytinyağı, geleneksel olarak köylerde sokak aralarında kurulu kırma taşlarında at veya eşek gücüyle eziliyor  ve evlerin avlusunda veya köylerde bulunan halka açık  çukurların içerisinde özel ihtiyaç için elde edilir. İşi çok özenli ve maliyeti yüksek olduğu için ticari amaçlı üretilmez. Yağ asidi oranı 0 dır.

Hatay’ın Altınözü ilçesinde yöre halkı, su zeytinin yapılması için yardımcı olacak kişilere güç kuvvet versin diye önce  “Peynirli Helva”  yedirir. Ayrıca üretilen ilk yağdan “Kemmunlu Biberli Aş” yapılır ve herkese dağıtılmaktadır.

SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI: Tam olgunlaşmadan toplanan(erken hasat)  Halhalı Zeytinlerin Soğuk Sıkım Yöntemleri ile sıkılmasından elde edilir. Bu yağların asitlik oranları 0.6’dır. Zeytindeki tat, koku ve vitaminler kaybolmamaktadır.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı, Zeytinden yağ elde etme sürecinde herhangi bir şekilde yoğun sıcaklık ya da kimyasal madde kullanılmadan elde edilen yağ türüdür. Soğuk Sıkım Yağlarda ısı %30’u geçmez.

KÖY MENGENE ZEYTİNYAĞI: Hatay’da kendi zeytinyağını üreten her köylünün kendi mutfağında kullandığı damakta hafif meyve tadı bırakan geleneksel ve filtrelenmemiş zeytinyağı çeşididir. Ekim-Kasım aylarında toplanan zeytinler, bekletilmeden Hatay’da hemen hemen her yerde bulunan zeytinyağı mengenelerine götürül , özenle ayrıştırılan ve ardından yıkanan zeytinler mengene de sıkılarak zeytinyağı haline getirilir.

Zeytinyağı üretimi esnasında hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaz ve kesinlikle başka yağlarla karıştırılmaz.

Akdeniz’den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı sebebiyle bu zeytinyağını içseniz dahi boğazınızdan su gibi akar.

hatay zeytinyağı yorumları,hatay zeytinyağı fiyatları 2018,hatay zeytinyağı nasıl,hatay zeytinyağı fiyatları 2019,hatay altınözü zeytinyağı,hatay soğuk sıkım zeytinyağı,hatay zeytinyağı kalitesi,hatay taş baskı zeytinyağı

 

DEFNE SABUNU

Defne sabunu, Defne ağacının yaprağındaki nime suyundan yağlardan üretilir. Özellikle saçlarda kullanımı oldukça yaygın olup cılt yağı uretımınde  ve çeşitli endüstri lerde ilaç yapımda da kullanıldığı görulur. Defne sabununu nasıl kullanmalısınız ? İşte Defne sabununun yararları;

 

Mikrop oganizması öldürücü özelliği olduğu bilinen Defne sabunu birçok saç ve deri hastalıklarına karşı saç ve deriyi korur. Mantar ve egzama oluşumunu büyük ölçüde engellediği bilinen Defne sabunu saç dökülmesinin de önüne geçer.

 

Defne sabunu nerelerde kullanılır?

 

Derideki tahriş  ve yaralara iyi gelir. Derinin eski sağlıklı haline dönmesine yardımcı olur.

Cildiniz de doğal peeling olarak Defne sabununu tercih edebilirsiniz. Özellikle gözeneklerin temizlenmesinde büyük rol oynuyor. Sivilce oluşumlarının engellenmesini sağlamaktadır.

Saçların daha dolgun ve kuvvetli görünmesini sağlar.

Hassas ve tahriş olmaya meyilli bir cildiniz varsa Defne sabunu kullanarak cildinizin yağ dengesinin sağlanmasına yardımcı olur .

Erkeklerin traş sabunu olarak Defne sabunu kullanmaları daha sağlıklı bir cilde sahip olmalarını sağlamaktadır . Traş sırasında tahriş olan cildin zarar görmesini engeller.

Defne sabunu alırken dikkat!

Defne sabunu satın alırken saf defne olduğundan emin olunması gereklidir. Aksi halde defne sabunu zannedilen başka bitkilerden yapılmış sabunu alma ihtimaliniz çok yüksektir .

Kullanılacak bölgeyi iyi temizleyin

 

Defne sabununu kullanacağınız bölge iyi temizlemelisiniz. Saça kullanılacaksa saç önce durulanacak ardından defne sabunu kullanılmalıdır. Cilt temizliğinde kullanılacaksa aynı şekilde yüzünüzü bol su ile yıkayıp daha sonra defne sabununun kullanılması gerekmektedir. Defne sabununu cildinize kullandığınız zaman sabunu iyice durulamanız öneriyoruz. Yüzde sabun kalıntısı kalmayacak şekilde yüzün temizlenmesi önerilir.

Kuru cilde sahipseniz çok sık kullanmayın

 

Eğer kuru bir cilde sahipseniz çok sık kullanılmaması tavsiye ediyoruz Defne sabununun cildin daha da kurumasına yol açacağı için her gün kullanılmaması önerilir. 2-3 günde bir kullanılması kuru ciltler için daha uygun olup cildizin tahriş olamasını engellemiş olursunuz.

 

defne sabunu kullananlar,defne sabunu yapımı,defne sabunu cilt lekeleri,gerçek defne sabunu nasıl anlaşılır,defne sabunu saç çıkarır mı, defne sabunu,defne sabunu ,defne sabunu yüze kullananlar

Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması İkan Alkan Yönetiminde hatay ili defne ilçesinde Zeytin, Defne Sabunu, Defne Yağı sektörlerinde faaliyet göstermekte olup 2020 yılı içerisinde 33581 kişi tarafından ziyaret edilmiş ve 7 kişi tarafından aranmıştır.
Hatay+Zeytinyağı+Satışı+Hatay Firma+Rehberim+Üyesidir!

Yorumlar

  • ahmet baltacı
    08 Eki 2016
    çok güzel memunum
  • ali
    08 Eki 2016
    elinize sağlık harıkaydı

Hatay Zeytinyağı Satışı İlanları

Kayıtlı ilan bulunamadı. İlk İlanı Ekle
Resim Adı Fiyat Tarih İl/İlçe Hit

Hatay Zeytinyağı Satışı Haberleri

Yeni Haber Ekle
hatay zeytin yağ satışları 2017- 2018

hatayda zeytin yağı satışları 2017- 2018 başladı...05379729560

| 27 Aralık 2018 15:03
hatay zeytin yağ satışları

hatayda 2016 - 2017 zeytin yağ satışları başladı...

| 08 Ekim 2016 00:00

Hatay Zeytinyağı Satışı Ürünleri

Kayıtlı ürün bulunamadı. İlk Ürünü Ekle
Adı Fiyat Tarih İl/İlçe Hit

Hatay Zeytinyağı Satışı Hakkında

Hatay Zeytinyağı Satışı Firmamız İkan Alkan Yönetiminde Hatay İlinde Defne İlçesi Pınarbaşı Mahallesi Uğur Mumcu Cad. Pınarbaşı Mah. Mahmut Güleryüz3 Apt. No:20/B (Sosyete Pazarı Karşısı) Defne Antakya / Hatay Adresinde faaliyettedir.
Hatay Zeytinyağı Satışı Zeytin, Defne Sabunu, Defne Yağı, Defne Yaprağı, Nar Ekşisi, Yöresel Ürünler, Zeytinyağı, Zeytinyağı ve Zeytincilik İşletmeleri, Samandağ Ney Kamışı sektörlerinde hizmet vermektedir.
Hatay Zeytinyağı Satışı Sayfamız üzerinde Mesaj gönderebilir Şikayet yazabilir sms'le Firma Bilgilerini gönderebilir Hatay Zeytinyağı Satışı firmamızı beğenebilir Yorum yapabilir ve takip edebilirsiz.
Hatay Zeytinyağı Satışı firmamıza İstek ve taleplerinizi 05 Temmuz 2020 Pazar Günü Kapalı iletebilir veya Sabit Telefonu, 0 (537) 972 95 ... Cep Telefonu ve whatsapp'la Arayabilir whatsapp'la yazabilir Sms Atabilir, email hataydefnezeytinyagi@gmail.com ve web http://www.hatayzeytinyagi.com sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz. 
Firmamızı 2020 yılı içerisinde 33581 kişi Ziyaret etmiş, 7 kişi arayarak iletişime geçmiş ve 72 kişi sayfamızı beğenerek görüş bildirmiştir.