HATAY ZEYTİNYAĞI SATIŞI DEFNE

hatay zeytinyağı satışı ve hatay defne yağı satışı nar ekşisi ,domates salçası , biber salçası yöresel ürünler ,samandağ ney kamışı satışı,ney yapımı,EV YAPIMI YOĞURT    PEYNİR ÇEŞİTLERİ    ZEYTİN YAĞI VE ZEYTİN    TEREYAĞI    ÇÖKELEK   NAR EKŞİSİ    REÇEL ÇEŞİTLERİ     BİBER SALÇASI    DOMATES SALÇASI    CEVİZLİ KÖMBE    HURMALI KÖMBE    SADE KÖMBE    CEVİZLİ KEREBİÇ    ANTEP FISTIKLI KEREBİÇ    ÖZEL PASTA ÇEŞİTLERİ        SİPARİŞLERİNİZ KARGOYLA GÖNDERİLİR.

Yetkili Kişi
İkan Alkan (Yetkili)
Cep Telefonu
Çalışma Saatlerimiz
Adresimiz
Uğur Mumcu Cad. Pınarbaşı Mah. Mahmut Güleryüz3 Apt. No:20/B (Sosyete Pazarı Karşısı)
İl, İlçe & Mahallemiz
Servis Bölgelerimiz
Firmamız Türkiye İli, Türkiye Merkez İlçesi, Bölgelerine Servis Hizmeti Sunmaktadır.
Kayıt ve Bitiş Tarihi
07.10.2016 - 05.10.2022 | 6 Yıldır Üyemiz.

Yerelden Ulusala ve Dünyaya Açılan Zeytinyağimızla ve  Dogal ve Yemeklik Yağ Olup Yöresel Damak Tadıyla Hijyenik Kosullarda Hazirlanmaktadir. Yöresel ürünlerimizin Hepsi '' EL ÜRETİMİ ''dir.

Doğal El üretimi olup zeytinyağı,nar ekşisi,defne sabunu, defne yağı,ney üretimi,samandağ ney kamışı,harbiye ipek şal ,samandağ ipek şal,salça,domates salçası,samandağ biberi,biber salçası,acı biber salçası,tatlı biber salçası, reçel çeşitleri,kahvaltılık sos çeşitleri,hatay künefe,künefe peyniri,kırılmış zeytin çeşitleri mevcut olup köyumuzde ve cıvar köylerde hepsi el yapımıdır.

Zeytinyağı

SU ZEYTİ: Hatay zeytinyağının geleneksel üretimini sürdüren nadir illerimizden biri olan  Hatay’da “Zeyt” adını alan zeytinyağı, “su zeyti veya may zeyti ” denilen özel bir teknikle üretilir. Yöremizin en kaliteli zeytinlerinden olan Halhalı zeytin tanelerinden üretilir. Bu üretim tekniği ni anlatalım; olgunlaşmış zeytin dibek’ te (her şeyi taştan olan bir ezme aleti, binek hayvanı yardımıyla çalışır)ezildikten sonra ezilen zeytinlerin üzerine sıcak su dökülür. Püre haline gelen zeytin ve sıcak su karışarak bulamaç halini alır. Kadınlar avuçlarıyla bu püreyi sıkarak sıcak sudan alırlar.

Özel havuzlarda sıcak su üzerinde biriken yağ, sıcak suyun yüzeyinden toplanır.  Üretiminde kullanılan sıcak suyun yüksek derecede olmadığı için, zeytinlerden alınan verim düşük, zeytinyağının kalitesi yüksek olur.

Zeytinyağı ezilirken çekirdeğinin kırılmamasına özellikle dikkat edilmelidir. Su- may zeytine, kırılmış acı çekirdek yağının karışmaması nedeniyle Su-may  Zeytinin kalitesi de yüksek oluyor.

Bu teknik uğraşın sayesınde  elde edilen zeytinyağının üretimi çok zor olduğundan genellikle ticari amaçtan çok ev halkının gereksinimini karşılamaya yönelik üretilmekte ve sadece özel işletmelere ve özel isteyenlere  çok az miktarda satışı yapılmaktadır.

Bu zeytinyağı, geleneksel olarak köylerde sokak aralarında kurulu kırma taşlarında at veya eşek gücüyle eziliyor  ve evlerin avlusunda veya köylerde bulunan halka açık  çukurların içerisinde özel ihtiyaç için elde edilir. İşi çok özenli ve maliyeti yüksek olduğu için ticari amaçlı üretilmez. Yağ asidi oranı 0 dır.

Hatay’ın Altınözü ilçesinde yöre halkı, su zeytinin yapılması için yardımcı olacak kişilere güç kuvvet versin diye önce  “Peynirli Helva”  yedirir. Ayrıca üretilen ilk yağdan “Kemmunlu Biberli Aş” yapılır ve herkese dağıtılmaktadır.

SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI: Tam olgunlaşmadan toplanan(erken hasat)  Halhalı Zeytinlerin Soğuk Sıkım Yöntemleri ile sıkılmasından elde edilir. Bu yağların asitlik oranları 0.6’dır. Zeytindeki tat, koku ve vitaminler kaybolmamaktadır.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı, Zeytinden yağ elde etme sürecinde herhangi bir şekilde yoğun sıcaklık ya da kimyasal madde kullanılmadan elde edilen yağ türüdür. Soğuk Sıkım Yağlarda ısı %30’u geçmez.

KÖY MENGENE ZEYTİNYAĞI: Hatay’da kendi zeytinyağını üreten her köylünün kendi mutfağında kullandığı damakta hafif meyve tadı bırakan geleneksel ve filtrelenmemiş zeytinyağı çeşididir. Ekim-Kasım aylarında toplanan zeytinler, bekletilmeden Hatay’da hemen hemen her yerde bulunan zeytinyağı mengenelerine götürül , özenle ayrıştırılan ve ardından yıkanan zeytinler mengene de sıkılarak zeytinyağı haline getirilir.

Zeytinyağı üretimi esnasında hiçbir kimyasal işleme tabi tutulmaz ve kesinlikle başka yağlarla karıştırılmaz.

Akdeniz’den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı sebebiyle bu zeytinyağını içseniz dahi boğazınızdan su gibi akar.

hatay zeytinyağı yorumları,hatay zeytinyağı fiyatları 2018 - 2019 ,hatay zeytinyağı nasıl,hatay zeytinyağı fiyatları 2 -2022 hatay altınözü zeytinyağı,hatay soğuk sıkım zeytinyağı,hatay zeytinyağı kalitesi,hatay taş baskı zeytinyağı

 

DEFNE SABUNU

Defne sabunu, Defne ağacının yaprağındaki nime suyundan yağlardan üretilir. Özellikle saçlarda kullanımı oldukça yaygın olup cılt yağı uretımınde  ve çeşitli endüstri lerde ilaç yapımda da kullanıldığı görulur. Defne sabununu nasıl kullanmalısınız ? İşte Defne sabununun yararları;

 

Mikrop oganizması öldürücü özelliği olduğu bilinen Defne sabunu birçok saç ve deri hastalıklarına karşı saç ve deriyi korur. Mantar ve egzama oluşumunu büyük ölçüde engellediği bilinen Defne sabunu saç dökülmesinin de önüne geçer.

 

Defne sabunu nerelerde kullanılır?

 

Derideki tahriş  ve yaralara iyi gelir. Derinin eski sağlıklı haline dönmesine yardımcı olur.

Cildiniz de doğal peeling olarak Defne sabununu tercih edebilirsiniz. Özellikle gözeneklerin temizlenmesinde büyük rol oynuyor. Sivilce oluşumlarının engellenmesini sağlamaktadır.

Saçların daha dolgun ve kuvvetli görünmesini sağlar.

Hassas ve tahriş olmaya meyilli bir cildiniz varsa Defne sabunu kullanarak cildinizin yağ dengesinin sağlanmasına yardımcı olur .

Erkeklerin traş sabunu olarak Defne sabunu kullanmaları daha sağlıklı bir cilde sahip olmalarını sağlamaktadır . Traş sırasında tahriş olan cildin zarar görmesini engeller.

Defne sabunu alırken dikkat!

Defne sabunu satın alırken saf defne olduğundan emin olunması gereklidir. Aksi halde defne sabunu zannedilen başka bitkilerden yapılmış sabunu alma ihtimaliniz çok yüksektir .

Kullanılacak bölgeyi iyi temizleyin

 

Defne sabununu kullanacağınız bölge iyi temizlemelisiniz. Saça kullanılacaksa saç önce durulanacak ardından defne sabunu kullanılmalıdır. Cilt temizliğinde kullanılacaksa aynı şekilde yüzünüzü bol su ile yıkayıp daha sonra defne sabununun kullanılması gerekmektedir. Defne sabununu cildinize kullandığınız zaman sabunu iyice durulamanız öneriyoruz. Yüzde sabun kalıntısı kalmayacak şekilde yüzün temizlenmesi önerilir.

Kuru cilde sahipseniz çok sık kullanmayın

 

Eğer kuru bir cilde sahipseniz çok sık kullanılmaması tavsiye ediyoruz Defne sabununun cildin daha da kurumasına yol açacağı için her gün kullanılmaması önerilir. 2-3 günde bir kullanılması kuru ciltler için daha uygun olup cildizin tahriş olamasını engellemiş olursunuz.

 

defne sabunu kullananlar,defne sabunu yapımı,defne sabunu cilt lekeleri,gerçek defne sabunu nasıl anlaşılır,defne sabunu saç çıkarır mı, defne sabunu,defne sabunu ,defne sabunu yüze kullananlar

Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
HATAY ZEYTİNYAĞI SATIŞI DEFNE Hatay Firma Rehberi Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! 14 Ağustos 2022 Pazar 21:05 https://firmarehberim.com/hatay-zeytinyagi-satisi-defne #HATAY #ZEYTİNYAĞI #SATIŞI #DEFNE #Hatay #Firma #Rehberi #HATAYZEYTİNYAĞI #ZEYTİNYAĞISATIŞI #SATIŞIDEFNE #HATAYZEYTİNYAĞISATIŞIDEFNE #HatayFirma #FirmaRehberi #HatayFirmaRehberi
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması İkan Alkan Yönetiminde Hatay ili Defne ilçesinde Zeytin, Defne Sabunu, Defne Yağı sektörlerinde faaliyet göstermekte olup 2022 yılı içerisinde 553 kişi tarafından ziyaret edilmiş ve 6 kişi tarafından aranmıştır.
Hatay+Zeytinyağı+Satışı+Hatay Firma+Rehberim+Üyesidir!

Hatay Zeytinyağı Satışı İlanları

Kayıtlı ilan bulunamadı. İlk İlanı Ekle
Resim Adı Fiyat Tarih İl/İlçe Hit

Hatay Zeytinyağı Satışı Haberleri

Hatay Zeytinyağı Satışı Defne HİZMETE DEVAM EDİYOR!

Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Hatay Zeytinyağı Satışı Yönetiminde Hatay ili Defne ilçesinde Zeytin, Defne Sabunu, Defne Yağı, Defne Yaprağı, Nar Ekşisi, Yöresel Ürünler, Zeytinyağı, Zeytinyağı ve Zeytincilik İşletmeleri, Samandağ Ney Kamışı,', , sektörlerinde faaliyet göstermekte olup 2021 yılı içerisinde 19 kişi tarafından ziyaret edilmiş ve 19 kişi tarafından aranmıştır.

Mehmet Katırcıoğlu | 22 Haziran 2021 12:30
hatay zeytin yağ satışları 2017- 2018

hatayda zeytin yağı satışları 2017- 2018 başladı...05379729560

| 27 Aralık 2018 15:03

Hatay Zeytinyağı Satışı Ürünleri

Kayıtlı ürün bulunamadı. İlk Ürünü Ekle
Adı Fiyat Tarih İl/İlçe Hit

Hatay Zeytinyağı Satışı Hakkında

Hatay Zeytinyağı Satışı Firmamız İkan Alkan Yönetiminde Hatay İlinde Defne İlçesi Pınarbaşı Mahallesi Uğur Mumcu Cad. Pınarbaşı Mah. Mahmut Güleryüz3 Apt. No:20/B (Sosyete Pazarı Karşısı) Adresinde faaliyettedir.
Hatay Zeytinyağı Satışı Zeytin, Defne Sabunu, Defne Yağı, Defne Yaprağı, Nar Ekşisi, Yöresel Ürünler, Zeytinyağı, Zeytinyağı ve Zeytincilik İşletmeleri, Samandağ Ney Kamışı sektörlerinde Hatay Defne bölgesinde hizmet vermektedir. Hatay Zeytinyağı Satışı Sayfamız üzerinde Mesaj gönderebilir Şikayet yazabilir sms'le Firma Bilgilerini gönderebilir Hatay Zeytinyağı Satışı firmamızı beğenebilir, yorum yapabilir ve takip edebilirsiz.
Hatay Zeytinyağı Satışı firmamıza istek ve taleplerinizi 14 Ağustos 2022 Pazar Günü Kapalı iletebilir veya Sabit Telefonu, Cep Telefonu 0 (537) 972 95 ** ve Whatsapp ile arayabilir, bize yazabilir SMS atabilir, e-posta adresimiz: hataydefnezeytinyagi@gmail.com ve web adresimiz: http://www.hatayzeytinyagi.com sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.
Hatay Zeytinyağı Satışı firmamızı 2022 yılı içerisinde 553 kişi ziyaret etmiş, 6 kişi arayarak iletişime geçmiş ve 303 kişi sayfamızı beğenerek görüş bildirmiş, 2 kişi haber, ilan ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için firmamızı takip etmektedir.
Hatay Zeytinyağı Satışı için Sıkça Sorulan Sorular
Hatay Zeytinyağı Satışı Firmasının Adresi Nerde, Nerede?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Sahibi, Yetkilisi, Sorumlusu, İşletmecisi Kim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Sabit Telefon Numarası, Cep Telefonu Numarası Kaç?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Hangi İlde Faaliyette?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Hangi İlçede Faaliyette?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Hangi Mahallede Çalışıyor?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firmasına Nasıl Gidilir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Ne İş Yapıyor?
Hatay Zeytinyağı Satışı Açılış Kapanış Zamanı, Çalışma Saatleri Kaçla Kaç Arası?
Hatay Zeytinyağı Satışı Hangi Ürünleri, Hizmetleri Çeşitlerini Sunuyorlar?
Hatay Zeytinyağı Satışı Hangi Modelleri, Ürünleri, Çeşitleri Satıyor?
Hatay Zeytinyağı Satışı Fiyat Aralığı Ne Kadar?
Hatay Zeytinyağı Satışı Harita Konumu Ne, Yol Tarifi Ne, Nasıl Gidilir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Hangi Sektörlerde, Faaliyet Alanları Nelerdir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Kaç Yılında, Nerede, Kim Tarafında Kuruldu?
Hatay Zeytinyağı Satışı Hangi Bölgelere Hizmet Veriyor?
Hatay Zeytinyağı Satışı İletişim Bilgileri Neler, Nasıl Ulaşabilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Hangi Hizmetleri Sunuyor?
Hatay Zeytinyağı Satışı Web Site Adresi Nedir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Kaç Kişi Çalışıyor?
Hatay Zeytinyağı Satışı E-mail, E-posta, KEP mail, Adresi Nedir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Nasıl Mesaj Atabilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Nasıl Yorum Yazabilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Nasıl Şikayet Bildirebilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Fotoğrafları, Resimleri Nerede?
Hatay Zeytinyağı Satışı Sosyal Medya Hesapları, Facebook, İnstagram, Twitter, YouTube Sayfaları Nelerdir?
Hatay Zeytinyağı Satışı En Güncel Bilgileri Nerede?
Hatay Zeytinyağı Satışı En Çok Ne Zaman Ziyaret Edilir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Türkiye'de Hangi Bölgede Hizmet Veriyor?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firmasını mi Arıyorsunuz?
Hatay Zeytinyağı Satışı Sayfasını Sosyal Medyada Nasıl Paylaşabilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firma Rehberi Sayfası Hangisi?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firma Sayfası Hangi Tarihte Eklemiştir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması İle Nasıl İletişim Kurabilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Ödemeleri Nakit, Temassız Teslimat Kart, Kredi Kartı veya Elden Taksit Kabul Ediyorumu?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firmasında Hangi Kampanyalar Mevcut?
Hatay Zeytinyağı Satışı İçin Yapılan Son Dakika Haberleri Varmı?
Hatay Zeytinyağı Satışı Hangi Sektörlere Kayıtlı, Faaliyet Alanları Ne?
Hatay Zeytinyağı Satışı Yetkili Servis, Teknik Servisleri Nerede?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Hangi Vergi Dairesine Bağlı, Vergi Numarası Nedir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Sayfasına Kaç Yıldız Puan Verilmiş, Nasıl Yıldız Puan Verebilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firması Son Güncellemeleri Neler?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firmasına Mesaj Atsam, Telefon Bıraksam Beni Ararlar mı?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firmasından Ürün ve Hizmetleri için Nasıl Fiyat Teklifi Alabilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firmasına, İşletmesine Ait Bilgileri Nasıl Güncelleyebilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Ev ve İşyerlerine Teknik Servis, Paket Servis Hizmeti Sunuyormu?
Hatay Zeytinyağı Satışı Adlı İşletme Hakkında Daha Fazla Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı Firmamız Google, Yandex, Bing, Yahoo Arama motorlarından Ne Kadar Ziyaret Ediliyor?
Hatay Zeytinyağı Satışı Sayfamız Google, Yandex, Bing, Yahoo Arama Motorları Sıralamasında Kaçıncı Sırada?
Hatay Zeytinyağı Satışı Online, Firma, Şirket, İşletme Sayfası Hangisidir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Tanıtım Yazısı Nedir, Yöntemleri Neler, Firmamın Tanıtımını, İşyeri Tanıtımı, Dükkan Tanıtımı Ücretsiz Nasıl Yapılır?
Hatay Zeytinyağı Satışı Satış ve Servis Noktaları, Hizmet Noktaları, Satış Merkezleri, Satış Temsilcileri, Bayileri Listesi Nerede?
Hatay Zeytinyağı Satışı Nasıl Görüşme Talebi, Rezervasyon veya Randevu Saati Alabilirim?
Hatay Zeytinyağı Satışı İşletmesi Firmasi Kaç Yıldır Firma Rehberi Üyesidir?
Hatay Zeytinyağı Satışı Kurumu, Firmasından Hangi Alanlarda, Konularda Danışmanlık, Teknik Destek veya Bilgi Alabiliriz?