TEBRİKLER HATAY! TEŞEKKÜRLER BAŞKAN SAVAŞ

TEBRİKLER HATAY! TEŞEKKÜRLER BAŞKAN SAVAŞ

Oldukça yoğun bir dönem geçiriyoruz. Uluslararası EMITT Fuarı, EXPO 201 Süreci ve Başkan Savaş’ın Uluslararası ödülün sahibi olması ilimizde oldukça önemli gelişmelerin yaşanmasına neden oldu.
Başkan Savaş’a “Uluslararası İlişkiler ve Tanıtım Faaliyetleri” ödülü;
Geçtiğimiz günlerde Yerel ve Yaygın basında yer alan Sky Reporter Dergisi'nin her yıl düzenlediği Business Challenge 2016 Ödülleri'ne denk gelmişsinizdir.
Ödül alanlardan biri Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş oldu.
Başkan Savaş, "Uluslararası İlişkiler ve Tanıtım Faaliyetleri" kapsamında ödüle layık görüldü.
Yarışmalardan bahsedecek olursak;
Uluslararası platformda da yankı bulan yarışmalarda vizyon, kentsel tasarım, sosyal sorumluluk, bütçe uluslararası ilişkiler, çevre ve altyapı çalışmaları dikkate alındı. İl ve ilçe belediyelerin başkanları, okuyucular tarafından 15 farklı kategoride oylandı.
Sosyal Sorumluluk ve Dayanışma Çalışmaları; Altyapı ve Arıtma Çalışmaları; Kentsel Dönüşüm Alanındaki Çalışmalar; Dijital Belediyecilik Alanındaki Çalışmalar; Katılımcı ve Demokratik Yönetim Anlayışı; Kültür Sanat ve Kadın Yılı Etkinlikleri; Uluslararası İlişkiler ve Tanıtım Çalışmaları; Vizyoner Projeler ve Çalışmalar, Turizmi Canlandırma ve Tanıtım Çalışmaları; Kentsel Tasarım ve Proje Yönetimi, Bütçe Yönetimi ve Performansı, Yeşil Alan Çevre ve Meydan Çalışmaları; Proje Üretim ve Yönetimi, Modern Belediyecilik Anlayışı, Ulaşım ve Turizm Alanındaki Çalışmalar olmak üzere toplam 15 kategoride farklı il ve ilçelerin belediye başkanları okuyucular tarafından oylanarak, en çok oyu olan belediyeler ödüle layık görüldü.
Tabi ki,
Hatay Büyükşehir Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ilimizi başarıyla temsil ettiği ve birçok ödülle Hataylıları sevindirdiği son olarak “Uluslararası İlişkiler ve Tanıtım Faaliyetleri” ödülünü Hatay’a taşıdığı için teşekkür ederiz. 
“Ezan, Çan, Hazan Ve Tarih”
Bu gelişmelerin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın Hatay'daki barış, kardeşlik ve kültürel değerlerin uluslararası platformda tanıtılması amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiği, 2017 EMITT Fuarında "Ezan, Çan, Hazan ve Tarih" temalı standı yoğun ilgi görüyor.
Kentimizin bu gibi uluslararası platformlarda tanıtılması oldukça önem taşımaktadır.
Expo 201’e Değinmezsek Olmaz Elbette!
Almanya'da düzenlenen Uluslararası Bahçecilik Üreticileri Birliği (AIPH) Genel Kurulu'nda Hatay’ın Expo adaylık başvurusu oy birliğiyle kabul edildi. Hatay'ın EXPO 2021'e kabul edilmesi şüphesiz ki kentin en prestijli projesi oldu.
Başkan Savaş bu durumla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, "Medeniyetler Bahçesi temasıyla aday olduğumuz EXPO 2021 için Almanya'da AIPH Genel Kurulu’nda sunumumuzu yaptık ve sunumun ardından adaylığımız oy birliğiyle kabul edildi. Bu güzel haberin ardından çalışmalarımıza aynı heyecanla devam edip EXPO'yu Hatay'a getirmeyi hedefliyoruz. Çünkü bu projeyle Hatay dünyanın gözünde de prestijli bir şehir olacak" dedi.
EXPO 2021'in hangi şehirde düzenleneceğinin ise mart ayında yapılması planlanan toplantının ardından, açıklanacağı vurgulandı.
Gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyoruz…
Teşekkürler Başkan Savaş,
Tebrikler Hatay!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Köşe Yazıları Sayfasını Ben Beğendim. Size de Tavsiye Ederim! https://firmarehberim.com/kose-yazisi/tebrikler-hatay-tesekkurler-baskan-savas #Köşe #Yazıları #KöşeYazıları #KöşeYazıları

Canan Aşkaroğlu Köşe Yazıları

  TEBRİKLER HATAY! TEŞEKKÜRLER BAŞKAN SAVAŞ

  Oldukça yoğun bir dönem geçiriyoruz. Uluslararası EMITT Fuarı, EXPO 201 Süreci ve Başkan Savaş’ın Uluslararası ödülün sahibi olması ilimizde oldukça önemli gelişmelerin yaşanmasına neden oldu. Başkan Savaş’a “Uluslararası İlişkiler ve Tanıtım Faaliyetleri” ödülü; Geçtiğimiz günlerde Yerel ve Yaygın basında yer alan Sky Reporter Dergisi'nin her yıl düzenlediği Business Challen...

  Canan Aşkaroğlu | 28 Ocak 2017 00:00
  TERÖR EN BÜYÜK SORUN OLARAK İLK SIRALARDA

  Kadir Has Üniversitesi Türkiye Sosyal-Siyasal Eğilimler Araştırması 2016 sonuçlarına göre, Türkiye'nin en büyük sorunu terör olarak görülüyor. “Türkiye’nin en büyük sorunu ne?” diye sorulan sorulara halkın verdiği cevaplar ışığında gelişen araştırma verileri çok dikkat çekti. Verileri inceleyecek olursak, 2016 yılında Türkiye'nin en büyük sorunu terör ol...

  Canan Aşkaroğlu | 23 Ocak 2017 00:00
  VATANIMIZ SAĞ OLSUN!

  Ülke olarak hassas bir dönemden geçiyoruz! Bir süredir devam eden terör olayları bir takım korkuları da beraberinde getiriyor elbette… Herkes tarafından lanetlenen terör eylemleri bir yana, yapılan bazı hadsiz yorumlar ayrıştırma politikalarının açıkça kanıtı oldu. Memleketin tamamında yas havası hâkim, Çok can kaybettik, Yitirilen her can bizim canımız. Allah bir daha aynı acıları yaşatmasın… Evet, ülke ...

  Canan Aşkaroğlu | 09 Ocak 2017 00:00
  MERHABA 2017’NİN SORUNLARI

  Koca bir yılı daha geride bıraktık. Bıraktık bırakmasına da değişmeyen bir türlü değiştirilemeyen olumsuzluklarla bıraktık. Evet! Yeni bir yıl, Yeni başlangıçlar, Umutlar, umutlarrrr… Hatay, geride bıraktığı yılda nelerle boğuştu? Hizmet olarak neler yapıldı, bu yılki planlar nedir? 2016’nın sonlarına doğru başkanlar çıkıp hizmetlerini açık açık anlattı. Kısaca “birçok çalışma yapıldı, yapılacakta” diye...

  Canan Aşkaroğlu | 06 Ocak 2017 00:00