Diyarbakır Aydınlatma Firmaları

Eren Aydınlatma
Sektörler: Aydınlatma
Adres: Aydem Sitesi B Blk. No: 1, Diyarbakı
Beğeni: 0 kişi beğendi Firma Türü: ucretsiz
0 kişi beğendi.
Firma Türü: ucretsiz
Diyarbakır Aydınlatma mi arıyorsunuz? | Aydınlatma Diyarbakır firmaları 1699 adet firmanın, Adresi, Yol Tarifi, Telefonu ve İletişim Bilgileri listesi burada. Firmanızı Ücretsiz Eklemek veya tüm liste için tıklayınız...
Diyarbakır+Aydınlatma Firmanızı+Eklemek+İçin+Tıklayın!
Bizi Beğendiysen Sayfanda Paylaş ve Oy Ver!
Diyarbakır Aydınlatma Firmaları Diyarbakır Rehberi, Firmanı Ücretsiz EkleDiyarbakır Aydınlatma Firmaları Diyarbakır Rehberi, Firmanı Ücretsiz Ekle51 4.0 | 3 Oy
Diyarbakır Aydınlatma Firmaları Talep, Öneri ve Şikayetlerinizi Bize Lütfen Bildirin!
Diyarbakır Aydınlatma Firmaları Alternatif Arama Seçenekleri
Diyarbakır Aydınlatma sektöründe 1699 adet firma bulunmaktadır, Aydınlatma sektörü 18 Şubat 2020 Salı günü tarihi itibari ile 49832 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.
Diyarbakır Aydınlatma sektöründeki firmalara alternatif aramalarla da ulaşabilirsiniz:
İsim Sıralı Diyarbakır Aydınlatma, En Popüler Diyarbakır Aydınlatma, En Çok Aranan Diyarbakır Aydınlatma, En Beğenilen Diyarbakır Aydınlatma, En İyi Diyarbakır Aydınlatma, En Yeni Diyarbakır Aydınlatma, En Yakın Diyarbakır Aydınlatma, En Güncel Diyarbakır Aydınlatma, Diyarbakır Aydınlatma Nerede?
Diyarbakır İlindeki Bağlar Aydınlatma, Bismil Aydınlatma, Çermik Aydınlatma, Çınar Aydınlatma, Çüngüş Aydınlatma, Dicle Aydınlatma, Diyarbakır Merkez Aydınlatma, Eğil Aydınlatma, Ergani Aydınlatma, Hani Aydınlatma, Hazro Aydınlatma, Kayapınar Aydınlatma, Kocaköy Aydınlatma, Kulp Aydınlatma, Lice Aydınlatma, Silvan Aydınlatma, Sur Aydınlatma, Yenişehir Aydınlatma ilçelerindeki Aydınlatma sektorundeki Firmalara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Diyarbakır Aydınlatma Hakkında Detaylı Açıklama

 

Bir ortamı ve içerisindeki nesneleri istenilen ölçütlerde görsel algılamaya uygun kılacak şekilde tasarlanmış ışık uygulamaları aydınlatma olarak tanımlanır. Bir hacmin tamamında belirli kriter ler kapsamında talepleri karşılamak amacıyla yapılan aydınlatma genel aydınlatmadır. Mekanlar da genel aydınlatmanın yanı sıra çeşitli vurgu, yönlendirme veya farklı aydınlık seviyesine ihtiyaç duyulan kısmi bölgelerin ışıklandırılması ise bölgesel aydınlatma olarak tanımlanır.

Bölgesel aydınlatma kimi zaman genel aydınlatmanın yetersiz kaldığı noktalarda gerekli aydınlık seviyesini sağlamak amacıyla yapılırken; kimi zaman da bir nesne üzerine vurgu yapmak ya da estetik görüş katmak amacıyla kullanılır. Bir ortamın aydınlatılması için; en ekonomik ışık kaynaklarının kullanılmasından da öte bir çözüm düşünülmeli ve işletme-yatırım maliyetlerinin yanı sıra istenilen görsel konfor kriterini yerine getirecek en uygun çözüm bulunmalıdır. Aydınlatma tasarımında göz önünde bulundurulması gereken konfor ölçütleri ise; aydınlatmanın niteliği, aydınlatmanın niceliği, ışıklılık ve yüzey özellikleri olarak sıralanabilir.

Aydınlatmanın Niceliği
Aydınlatmanın niceliği ortamdaki aydınlık düzeyi ile ilgili bir kavramdır. Hacimler için gerekli olan aydınlık düzeyleri, hacmin kullanım amacına bağlı olarak farklılık gösterir.

Aydınlatmanın Niteliği
Aydınlatmanın niteliği ışığın rengini, renk’ sel geriverimini, aydınlık düzeyinin dağılımını ve gölge konularının içeren bir kavramdır. Doğru aydınlatma için ortamın aydınlık düzeyinin istenilen değerde olması tek başına yeterli değildir. Aydınlatmanın tam bir çözüm sunabilmesi için, ortamın kullanım amacına hizmet eden renk ’sel ve görsel kriterleri yerine getirmesi gerekir.